Harju KOIT kava rahad otsustamata

688

Loksa linnavalitsus vaidlustas Harju KOIT kava nimekirja kohtus.

Tallinna halduskohus on määranud kohtuistungi toimumisajaks 9. septembri 2010. Loksa linn esitas kaebuse vabariigi valitsuse 7. augusti 2008 ja 29. mai 2008 korralduste peale, et tühistataks osaliselt KOIT (kohalike omavalitsuste investeeringutoetuste) kava aastateks 2007-2010. Loksa linn ei leppinud sellega, et KOIT kava eelistusnimekirjas jäeti Loksa kultuurikeskus rahastatavate objektide seast välja. Küll aga on Harju maakonna komisjon hinnanud rahastuskõlbulikuks Loksa linna projekti, millega taotletakse 21 miljonit krooni Loksa lasteaia rekonstrueerimiseks.

Selle aasta märtsis taotlesid Loksa linn ja vabariigi valitsus halduskohtult ajapikendust kompromissläbirääkimisteks, kuid 8. juunil 2010 teatas Loksa linna esindav advokaat, et kompromissi ei ole saavutatud, ja palus määrata istungi aja.

KOIT kava maakondlik komisjon on rahastatavate objektide eelisnimekirja valinud teiste seas ka Kiiu lasteaia ehitamise 30 miljoni krooniga ja Kehra gümnaasiumi hoone tehnosüsteemide rekonstrueerimise 7 miljoni krooniga.

Siseministeeriumist öeldi, et esialgu pole teada, kas Harju eelisnimekirja kõigi projektide rahastamine lükkub edasi, juristid tegelevad küsimusega ning lähiajal peaks selguma.

Toimetus palus Loksa linnapealt, Kuusalu vallavolikogu liikmelt Värner Lootsmannilt infot, miks nõutakse kultuurikeskuse jaoks KOIT kava raha, kui Loksale on otsustatud anda lasteaia kordategemiseks toetust, kohtuvaidluse tõttu on see eraldamata ja lasteaia kordategemine venib.

Värner Lootsmann soovitas küsimuse esitada abilinnapea Hilleri Treisalti kaudu. Kuigi küsimus sai saadetud, teatas abilinnapea hiljem, et Loksa linna uudiseid kajastab Loksa Elu.

Kuusalu vallas  on lasteaiakohata sada last ning oodatakse pikisilmi Kiiu lasteaia valmimist.          

Eelmine artikkelVargus Kuusalu korteris
Järgmine artikkelÄra tegid – Kuusalu vallavanemate süstasõit Soome kestis 13 tundi