Anija valla töötajatele palgata puhkusepäevad

783

Märtsis ja aprillis on Anija valla kõigil töötajatel palgata puhkepäev.

Seoses tulumaksu planeeritust väiksema laekumisega Anija vallas peavad kõik vallavalitsuse ja valla hallatavate asutuste töötajad võtma märtsis ja aprillis ühe palgata puhkepäeva.

Vallavalitsuse finantsist Maarja Sikut ütles, et see on solidaarne kokkulepe palgatöötajatega eelarve tasakaalustamise eesmärgil. 18. märtsi seisuga oli tulumaksu laekunud eelarvesse 7,8 miljonit krooni ehk 20,95 protsenti.

Abivallavanem Urmo Sitsi sõnul tuli ettepanek lähtuvalt vallavalitsuse korraldusest, et kõik asutused peavad kärpima personalikulusid 5 protsenti. „Esimese kahe kuuga laekus tulumaksu selgelt alla prognoositu. Talv on tekitanud väga suured ülekulud nii lumetõrjeks kavandatu osas kui ka küttearvete poolelt. Ootame ära märtsikuu laekumised ja pärast seda vaatame, millised võiksid olla järgmised sammud,“ rääkis abivallavanem.

Urmo Sitsi ütles, et vallavalitsuse seisukoht on mitte lasta eelarvet tasakaalust välja ega jätta otsustamist sügisesse. „Siis tulevad kärped juba väga radikaalsed.“

Maarja Sikuti hinnangul ei ole palkade vähendamine välistatud. See selgub pärast tulumaksu märtsikuu laekumisi, kui on selge, mil määral on täitunud eelarve tulupool.

Eelmine artikkelKallaletung Arukülas
Järgmine artikkelAruküla uues koolihoones algas õppetöö