Harju-Jaani kunstipäeval osales ligi 70 huvilist

1306

Pühapäeval, 6. juunil  Harju-Jaani kihelkonnapäevade kunstipäeval Haljavas harjutati keraamikat.

Harju-Jaani kunstipäev
Lapsed Haljava mõisahoone juures käsitööd tegemas. Foto Mait Eerik.

Sel aastal koguneti Haljava mõisa. Kunstipäevale olid oodatud professionaalsed ja asjaarmastajad kunstnikud. Päev algas kell 11 jalutuskäiguga mõisa pargis. Teejuht oli koduloouurija Ilse Tudre, kes andis ülevaate mõisa ajaloost.

Peaorganisaator Mait Eerik MTÜst Tuulekell selgitas, et seitsmendat korda toimuval kunstidepäeval on traditsioo­niks tutvuda süvendatult valitud koha või ehitise ajalooga: „Seekord valisime välja Haljava mõisa, saime külaseltsiga hästi jutule.”

Tema sõnul käivad nad kunstipäevadega  läbi mars­ruuti, mis on paika pandud aastaid tagasi esimesel kihelkonnapäeval ja viib ühest mõisast teise. Haljava mõis on kehvas olukorras, kuulub Jõelähtme vallale. Katus ei pea enam vett ning vahelaed on viletsad.

Tulekul indiaanipäev
Pärast mõisaekskursiooni toimusid kunstidepäeval tiffany-vitraaži ja primitiivkeraamika töötoad. Tiffany-vitraaži õpitoa viis läbi kunstnik Tarvo-Aro Mett. Primitiivkeraamika töötuba juhendas Mait Eerik, seal valminud savinõud on plaanis põletada 7. augustil Tõhelgi külaplatsil toimuval kihelkonnapäeval maapõletusahjus.

Siis on korraldajatel kavas tutvustada huvilistele ka indiaanikultuuri ning korraldada „unenäopüüdmise“ õpitubasid.

„Kui esialgu võiks arvata, et Eesti inimesi ning indiaanlasi ei seo omavahel eriti midagi, siis sügavamal tasandil oleme me samasugused indiaanlased kui need, keda selleks oleme harjunud tavaliselt pidama,“ sõnas Mait Eerik.

Eelmine artikkelPolitsei hoiatab
Järgmine artikkelUSA sõdurid Hara lahes – oli, mida mõelda ja vaadata