Pikavere lasteaiale-algkoolile otsitakse direktorit

1357

Uuest kooliaastast töötab Pikavere põhikool lasteaia-algkoolina, Pikavere kooli kauaaegne direktor KADRI VIIRA paneb ameti maha, kuid jätkab Raasiku kooli juhina.

Kadri Viira on mõisahoones asuva Pikavere kooli direktor olnud alates selle taasloomisest, 1987. aastast ning kooliga seovad teda paljud mälestused: „Siin toimus meil aastate jooksul tohutult palju üritusi ja toredaid sündmusi. Üle maakonna said kuulsaks me kooli talvised Päkapikumaa tegemised. Terve kool ehiti temaatiliselt ning koos viiest-kuuest naaberkoolist pärit külalistega viisime päkapikumaaks tehtud klassiruumides läbi mänge ja üllatusi. Või suvised nädalased telklaagrid, kus lapsed said piiramatult sportmänge ning lõbusaid üritusi nautida.“

Oma osa taoliste sündmuste läbiviimisel oli tema sõnul ka koolis esinenud omalaadsel vaimsusel, mis põhines entusiastlikel õpetajatel ning huvitöö juhendajatel: „Eks siin mängis rolli seegi, et 15 õpetajast tervelt 8 olid meie kooli vilistlased, kelle jaoks koolielu edendamine ja ühis­ürituste korraldamine väljaspool klassitunde on eriliselt suur rõõm.”

Fantastiliselt arukas ja meeldiv ajalooõpetaja Vaino Napp, kooli huvitöö juht ja hing Helju Kadakas, kooli muusikaelu edendaja Külli Ovir – need on vaid mõningad näited kolleegidest, kellega koos veedetud aja eest on Kadri Viira tänulik.

„Tahan kõigile, kellega 23 aasta jooksul Pikaveres koos töötasin, ja lastele, keda õpetasin, öelda suured tänusõnad ning pole kahtlust, et minu elu parimad aastad jäävad siia,“ ütleb ta heldinult.

Neli aastat kahe kooli direktor
Seoses õpilaste arvu vähenemisega ei olnud Pikavere põhikooli lõpetamisest pääsu ning Raasiku vallavolikogu 2009. aasta 9. juuni istungil otsustati Pikavere põhikool reorganiseerida lasteaiaks-algkooliks.

„See oli õpilaste pideva vähenemise tõttu paratamatu ning nii on kirjas ka arengukavas. Sügisest alustas siin 46 õpilast ning ilmselt see arv väheneb veelgi. Edaspidi aga enam suuri, koolivõrku ümberkujundavaid muudatusi vallas plaanitud pole,“ selgitas Raasiku valla kultuuri –  ja haridusspetsialist Ardo Niinre.

Kadri Viira uue algkooli direktorina ei jätka: „Arvan, et ka noortele peab võimaluse andma ning lisaks on lasteaia-algkooli juhtimine siiski küllalt erinev põhikooli juhtimisest.“

Ardo Niinre ütleb, et uue direktori leidmise konkurss on hetkel käimas, sobivat inimest otsitakse kuulutustes välja hõigatud tähtaja järgi kuni 15. juunini: „Ühtegi tõsiseltvõetavat kandidaati seni välja ilmunud ei ole.”

Kadri Viira jätkab uuest õppeaastast tööd Raasiku põhikooli direktorina. Seda on ta juhtinud viimased neli aastat lisaks Pikavere koolile. Kahe kooli vahet tormamine pole Viira sõnul olnud sugugi lihtne ülesanne: „Tihti olin sunnitud mitu korda päevas sõitma mööda kolmnurka Pikavere-vallavalitsus-Raasiku. Kõike annab korraldada ning saab hakkama, aga kas ka süda rahule jääb, on iseasi. Aitas ka see, et Raasiku  huvijuht, majandusjuhataja ja õppealajuhataja on olnud väga usaldusväärsed ja kindlad tegijad, kellele olen saanud alati loota.“

Tema sõnul on ka Raasiku kool saanud südamelähedaseks mitte ainult talle, vaid  mitmele Pikavere õpetajale, kes sügisest jätkavad oma tööd Raasikul. Mõned neist andsid tunde paralleelselt kahes koolis.

Seoses muudatustega koondati Pikavere õpetajatest neli, mõned lahkusid ise ning mõned jätkavad tööd ümbruskonna koolides. Üks õpetaja jääb tööle Pikavere lasteaeda-algkooli.

„Kaadri reorganiseerimise valulik protsess õnnestus läbi viia nii, et liiga ei tehtud kellelegi. Näiteks olid koondatutest kaks pensionärid kes juba mõnda aega soovisid lahkuda.”

Kaheksast lapsest kuus Raasikule
Pikaverest likvideeritud 7.-9. klassi kaheksa õpilast hakkavad uuest aastast koolibussidega sõitma Raasikule, Arukülla ning Vaidasse. Ilmselt on mõnede tuttavate õpetajate  ja direktori olemasolu Raasikul põhjus, miks neist kuus otsustasid oma õpinguid jätkata Raasikul.

„Kuigi mõelda võib nii mõndagi, ei ole mina siin loomulikult mingeid juhiseid andnud, see on olnud laste ning nende vanemate otsus ja need on vaid esialgsed eelistused. Sügisel võib veel toimuda mõningaid muudatusi,“ tõdes Kadri Viira.

Raasikul on uue direktori ajal renoveeritud kooli aula-spordisaal, korrastatud tütarlaste käsitööklass, vahetatud klassiruumide põrandad.

Kadri Viira: „Täpselt aasta jäi puudu, et kogu koolile ring peale teha, enne jõudis masu meid tabada ning praegu on projektid olemas nii poiste tööõpetuse kui ka kunstmuruga staadioni ehitamiseks, ent need peavad rahastamist ilmselt veel mõnda aega ootama.”

Hoolimata kooli tabanud raskustest ning puudu olevatest summadest, kiidab ta Raasiku kooli aasta-aastalt parenenud õhkkonda, tugevat jalgpallimeeskonda FC Joker, häid kolleege ning ütleb, et isegi nelja aastaga jõuab üks  kool talle armsaks saada.

Eelmine artikkelPolitsei hoiatab
Järgmine artikkelUSA sõdurid Hara lahes – oli, mida mõelda ja vaadata