JAAN ja KÄTLIN TAKK tõid vibuspordi Anija valda

2650

MTÜ Arcum teeb trenne Alavere põhikoolis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viis aastat tagasi Alavere lähedale elama kolinud KÄTLIN ja JAAN TAKK on oma hoovi pannud märklauad.

Perekond Takk kolis viis aastat tagasi Alavere lähistele talumajja. Pereisa Jaan Takki pikaajaline hobi, vibusport, jäi Sauel tööl käimise ja maal elamise tõttu tagaplaanile. Sel aastal võtsid nad aga abikaasaga nõuks luua vibuspordi MTÜ, et teha ise kodukohas trenni ja pakkuda seda võimalust teistelegi.

Kätlin Takk: „Kolisime 2008. aastal minu vanaema talukohta, kus veetsin kõik oma lapsepõlvesuved, käisin karjas ja tegin teisi talutöid. Ise töötame küll mujal, kuid laps käib Alavere lasteaias ja läheb edaspidi ka siia kooli.“

Ta lisab, et elu maal Anija vallas neile meeldib. Alavere keskusest väljaspool on ümberringi põllud ning saab tunda end iseendi peremeestena. Alguses nõudis igapäevane Tallinna ja Sauele sõitmine natuke harjumist, kuid selleks kulub vaid mõnikümmend minutit ehk sama palju kui Tallinnas ühest linnaotsast teise minekuks.

„Meil on aiamaa ja kanad. Põlde künnab naaber, endal pole töö kõrvalt aega põllumajandusega tegeleda,“ sõnas Kätlin Takk.

Hoovis on üles seatud märklauad, mis annavad aimu pereisa hobist. Jaan Takk hakkas vibu­spordiga tegelema Sauel seitsme aasta eest.

„Lugesin vallalehest teadet vibuspordi trenni kohta. Tundus vahva asi ja kuna endal parasjagu muud harrastust ei olnud, siis läksin sinna ja hakkas meeldima. Head treenerid olid. Sellest ajast olen tegelenud,“ rääkis ta.

Vibuklasse on palju ja võisteldakse erinevates kategooriates. Eestisisestel võistlustel on Jaan Takk varasemalt ka ise osalenud. Huvitavamaks, kui platsil vibu lasta, peab ta maastikusporti, kus tuleb looduslikul rajal tabada eri kaugustelt sihtmärke.

Ehkki vilunum vibusportlane on peremees, tuli MTÜ asutamise mõte Kätlin Takkil: „Linnas trennis käimiseks jäi aega väheks ja nii tuli hakata omal käel tegema. Tekkis mõte, et võiks siis juba teistele ka pakkuda.“

Jaan Takk täiendab, ta pole kuulnud, et kusagil lähedal oleks võimalik veel vibuspordi trenni teha: „Võiksime siin maanurgas seda propageerida.“

Vibuspordi varustuse, mida treeningutes kasutada, hankisid nad omal käel.

„Vajalik varustus, millega trenni tulijad saavad katsetada, on meil olemas. Igaüks saab proovida, mis talle sobib. Kes asjast tõsisemalt huvitub, hangib endale igaljuhul oma vibu,“ selgitab Jaan Takk.

Sügis-talvel treeningute tegemiseks rääkisid nad läbi Alavere põhikooliga ja nüüd toimuvad trennid kaks korda nädalas kooli spordisaalis. Järgmise suve asjus, kui trenni saab teha väljas, käivad läbirääkimised Anija mõisaga.

„Võibolla saame selle mõisaga siduda. Teine võimalus on, et hakkame oma maa peal trenne tegema,“ räägib Kätlin Takk tulevikuplaanidest.