Härma noored ehitasid külla võrkpalliväljaku

1494
Härma võrkpallihuvilised noored lõid palliplatsi rajamisel aktiivselt kaasa.

Võrkpalliväljaku rajamist Raasiku valla külla toetas Eesti Võrkpalli Liit.

Kuna võrkpall on Härma noorte hulgas populaarne, otsustas küla üldkoosolek, et tänavu kevadel alustatakse spordiplatsi rajamist. Mõni aasta tagasi sai külaselts Raasiku vallalt rendile 2,6 hektari suuruse maatüki Perila mõisapargis. Kunagise mõisa peahoone ette on tehtud külaplats ning spordiväljak kavandati selle kõrvale.

Sirje Lund kirjutas projekti, mis esitati Rahvaliiga konkursile „Võrguplatsid korda!“. Kevadel tuli sealt positiivne vastus – MTÜ Härma Küla oli tosina spordiklubi hulgas ainus küla, mille palliplatsi ehitamist otsustati toetada platsipiirete, postide, võrgu ja palliga.

Esialgu kavandati ühe umbes 20x25meetrise võrkpalliplatsi rajamist. Projekti tehnilist külge juhtinud Urmas Reidla arvas siiski, et midagi poolikult teha ei tasu – kui juba masinad kohale tuuakse, tuleks kogu plats korraga siledaks teha. Mõõtmisel selgus, et maatüki suurus oli 50×50 meetrit.

„Planeerisime kõrvuti kaks platsi, kuna noored soovisid, et korraga oleks võimalik mängida neil ja väiksematel lastel,“ selgitas külavanem Kristiina Maripuu.

Tööd algasid juunikuus. Murukamar purustati, lapsed alustasid kivide kokku kogumist, mehed langetasid ning juurisid puid ja põõsaid. Kuna mõõtmise järel selgus, et platsi erinevates äärtes on kõrguste vahe 78 sentimeetrit, järgnesid mitu kuud kestnud tasandustööd.

Septembri alguseks olid postid paigas. Kui projekt nägi ette siirdmuru, siis külarahvas otsustas lihtsama variandi kasuks – ise muru külvata.

„Jäime nagunii oma töödega sedavõrd sügisesse, et enam ei olnud vahet, kas panna siirdmuru või külvata muruseeme,“ ütles Kristiina Maripuu.

Kuna platsi tasandamiseks oli toodud-viidud väga palju mulda, maapinda korduvalt rehitsetud ja kraabitud ning väljas oli juba kruus, tuli muruseemne külvamiseks tellida 40 tonni mulda. Septembri lõpus, kui see sai laiali aetud ja tasandatud, külvati seeme maha ja nüüd oodatakse kevadet.

Külavanem kiitis väga pro­jek­ti suurt eestvedajat Sirje Lundi ja Härma noori, kes olid kogu aeg kärude, kirkade ja labidatega palliplatsi tegemise juures ametis: „Kahjuks oli täiskasvanuid vähe. Kui ka nemad oleksid aktiivsemalt abistanud, oleksime palliplatsi kiiremini valmis saanud.“

Ühe võrkpalliplatsi jaoks sai Härma külaselts vajaliku varustuse projekti kaudu, kuid ka vana plats jääb esialgu selle kõrvale alles. Kristiina Maripuu sõnul on palliplatsil ruumi ka korv- ja jalgpalliväljakutele.

Eelmine artikkelParila külas põles talumaja
Järgmine artikkelMIKA ORAVA ehitas Pikva kabeli juurde kellatorni