Eurovisiooni lauluvõistlus oli Alavere jaoks pidu

1343

„See oli unustamatu elamus,“ ütles Eurovisiooni lauluvõistlusel 6. koha saanud Sandra Nurmsalu ema ASTRID NURMSALU.

Tütrele Moskvas kaasa elanud ema rääkis, et pole nii suurel ja rahvarohkel kontserdil varem käinud.

„See on kirjeldamatu, kõik oli väga võimas. Igale esinejale elati ühtemoodi kaasa, olenemata sellest, kes parasjagu laulis, lehvitati kõikide riikide lippudega. Rahvas oli väga sõbralik, pidevalt õnnitleti üksteist. Kui olime Eesti lippudega, tuldi ka meile õnne soovima, et Eestil nii hästi läks,“ rääkis Astrid Nurmsalu.

Sandra Nurmsalu ja Urban Symphony esitatud laulu kuuendat kohta hindas ta supertulemuseks: „Elasin ise saalis neile väga kaasa ning usun, et minu ja teiste Eestist tulnud lähedaste kohalolemine andis tüdrukutele palju jõudu.“

Moskvas sai ema tütrega vaid paar korda kokku, korra käidi koos lõunal.

„Neil oli puhkamiseks vähe mahti. Pidevalt olid proovid ja pressikonverentsid, kuulsin, et tüdrukud olid intervjuude andmisest väga väsinud,“ sõnas Astrid Nurmsalu, kes kodukandis on saanud juba väga palju õnnitlusi.

Ka esmaspäeval, kui lauljatari vanemad käisid lennujaamas tütrel vastas, ei olnud neil mahti vestelda, sest Sandra Nurmsalu oli ajakirjanike piiramisrõngas: „Saame pereringis kokku kolmapäeval, siis sööme torti ja vahetame muljeid.“

Laulja isa Raivo Nurmsalu jälgis Eurovisiooni lauluvõistlust teleri vahendusel koos Alavere rahvaga – Alavere pubis oli sel päeval korraga pubi sünnipäev ja lauluvõistluse ühisvaatamine.

„Maja oli rahvast täis, umbes 80-90 inimest, õhkkond oli väga sõbralik,“ ütles pubi üks omanik Valdo Sööt.

Ta rääkis, et sünnipäeva puhul oli samaks õhtuks tellitud esinema ansambel. Kuna Eesti laul pääses Eurovisiooni lõppvõistlusele, lepiti kokku – kui Sandra Nurmsalu „Rändajaid“ laulab, on ansambli esinemises paus ning koos vaadatakse ka punktide andmist.

„Kindlasti olid meie rahva emotsioonid kõige kõrgemad siis, kui Sandra pääses poolfinaalist edasi. Aga rõõmustamist jätkus ka finaali ajaks – emotsioonid vallandusid iga kord, kui Eesti sai mõne punkti ja eriti siis, kui saime 12 punkti. Meie jaoks oli see tõeline pidu,“ jutustas Valdo Sööt.

Ta kiitis, et ka Alavere pubis  esinenud Sandra Nurmsalu on väga avatud ja sõbralik ning kohalik rahvas on talle ühiselt kaasa elanud juba „Eesti Laulu“ finaalist alates.

Eelmine artikkelBensiinijaama rööv
Järgmine artikkelHarju pensionärid pidasid Kolgakülas kevadpidu