MTÜ Kiiu Arendus plaanib alevikku kenamaks teha

1222

Märtsis loodud MTÜ Kiiu Arendus korraldab vallamaja juures mõisa pargis jaanitule, toetavad kohalikud firmad.

MTÜ asutasid Kiiu elanikud Urmas Kirtsi ja Herko Sunts. Nad selgitavad, et eesmärk on kaasa aidata Kiiu aleviku arengule. Põhikirja järgi on MTÜ põhisuunad aleviku heakorrastuse parandamine, elanikes koduküla tunde tekitamine, kohalike ettevõtete ja aleviku elanike ühtekuuluvustunde suurendamine ja aktiivne sekkumine aleviku arengut puudutavatesse küsimustesse ning probleemide lahenduseks parimate võimaluste leidmine.

Sel aastal käivitatakse eeltööd Kiiu mõisapargi rekonstrueerimiseks.

Ingrid Saaroja bakalaureusetööna koostatud projekti järgi on kavas taastada vana kanalitevõrgustik, teha teerajad ja lehtla ning panna pingid. 

MTÜ plaanib projekti elluviimiseks taotleda toetusi ELi fondidest ja riigilt ning vallaeelarvest, aga ka koguda annetusi ettevõtetelt ja elanikelt.

Urmas Kirtsi: „Kiidu on elama tulnud palju uusi inimesi, nad ei tunne üksteist ega põliselanikke. Tahame teha 21. juunil rahvapeo, kuhu esmajoones ootame Kiiu inimesi, aga ka kõik teised on teretulnud. Pidu on tasuta. Peokoht on plaanitud mõisaparki. Programm on paigas, õhtut juhib Arlet Palmiste. Esinema tulevad Tajo Kadajas, Ain Lindvest, ansambel Voices ja õhtul tantsuks mängib ansambel Apelsin. Peoplatsil on korraldatud toitlustamine.”

Ta nimetas, kõige tähtsam on algatuse juures see, et Kiiu inimesed on hakanud aktiviseeruma. MTÜ loojatega on liitunud kohalikke inimesi ja ettevõtteid ning juba sel laupäeval hakatakse talgute korras ehitama torni juures ajutist silda üle kanali.

„Suur osa esinejatest on lubanud esineda tasuta. Enamus Kiiu ettevõtteid on andnud nõusoleku toetada meie pidu rahaliselt. Kõik abilised osalevad korraldamises tasuta. Kui kõigis külades on oma külaseltsid, siis Kiius sellist juhtrühma ei ole. Põliselanikud ei mäleta, et Kiius oleks peetud rahvapidusid. Loodan, et MTÜ ümber tulevad hakkajad inimesed, kes tahavad arendada Kiiu aleviku elu ja sõna sekka öelda,” lausus Urmas Kirtsi.

Praeguseks on rahvapidu lubanud toetada kokku 20 ettevõtet ja eraisikut. Põhjalikumalt saab MTÜ toimetamistest lugeda kodulehel www.kiiu.ee. Seal on ka kirjas MTÜ arvelduskonto number. Annetused on vajalikud omaosaluse tagamiseks, kui hakatakse projektidega taotlema toetusrahasid pargi kordategemiseks.

Eelmine artikkelBensiinijaama rööv
Järgmine artikkelHarju pensionärid pidasid Kolgakülas kevadpidu