Anija vallavalitsus pani müüki 26 korterit

2657

Enampakkumisele lähevad korterid Kehras, Lillis, Lehtmetsas, Voosel, Alaveres ja Anijal.

Anija volikogu andis juunikuu istungil heakskiidu vallavara müügiks. Kokku müüb vallavalitsus 26 korterit, millest 8 on tühjad. Ülejäänud korterites elavad enamjaolt üürnikud, kelle võlasummad ulatuvad mõnesajast kuni mitme tuhande euroni. Samas läheb müüki  ka kortereid, kus üürnikel võlgu ei ole.

Vallavanem Tiit Tammaru: „Oleks parem, kui korterid saaksid kohalikud elanikud, kuid pole välistatud, et ostjad tulevad mujalt. Praegustel üürnikel on korteritele ostueesõigus ja eluruumid on turuhinnast oluliselt madalamad. Korterite seisukord on erinev. Kui mõne korteri vastu tekib huvi, läheb see enampakkumisele. Praegu ei ole ostuhuvi ilmutatud.“

Küsimusele, mis saab korteri mahamüümisel senistest üürnikest, vastas Tiit Tammaru, et elamispindade müümine ei tähenda inimeste tänavale tõstmist: „Abivajajad saab paigutada sotsiaalmajja. Samas on võlgalasi, kellel puudub lihtsalt vastutustunne. Me ei soovi, et nad mõtleksid, küll vald nende eest hoolt kannab, kui nad ruume kasutavad, aga ise jätavad maksmata.“

Tühjade korterite kohta lausus vallavanem, et mõttekam on need müüa, kui üürile anda. Üürimise vastu huvi on tundnud vaid need, kel on eelmises korteris võlg.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi lausus, et müügi eesmärk on vabaneda üleliigsetest korteritest, ja lisas, et kõiki vallale kuuluvaid eluruume ei müüda korraga.

Urmo Sitsi: „Sotsiaalkorterite pidamine nõuab suurt ressurssi ja me ei näe vajadust neid hoida. Praegu on vallavalitsus võtnud kohustuse tegeleda elamufondiga, kuigi see ei peaks kuuluma valla pädevusse. Arvukate sotsiaalkorterite omamine on vallale kahjulik, audiitor on sellele korduvalt tähelepanu juhtinud.“

Ta usub, et praeguste üürnike seas on nii neid, kes korterid välja ostava, kui ka neid, kes hangivad uue elamispinna erasektorist.

Abivallavanem lisab, et kellel muid võimalusi ei ole, need saavad vallavalitsuselt elukoha: „Korterid Kehras aadressidel Tisleri 1a, Turu 2, Raudtee 3 ja 5,  Kose 10 ning Lehtmetsa külas jäävad alles. Võimalik, et asukoht ja elutingimused ei ole seal nii mugavad kui praegustes korterites, aga peavarjuta keegi ei jää. Teatud arv reservkortereid peab ka õpetajatele alles jääma, sest muidu meile uusi õpetajaid ei tule.“

Vallavalitsusele on kasulik, kui sotsiaalkorterid asuvad ühes majas, sellisel juhul on probleeme lihtsam hallata, selgitab ta. Mõnest sotsiaalmajast saab tulevikus praeguste plaanide kohaselt varjupaik.

Võlgnike kohta ütleb Urmo Sitsi, et osa elanikest ei ole tõepoolest maksujõulised, kuid võlgade summad vähenesid märgatavalt, kui eelmise aasta lõpus saadeti inkassoteated.

Abivallavanema sõnul peaks korterite müügist olema praeguseks teavitatud ka üürnikke.

Müügis olevate korterite kohta leiab informatsiooni Anija valla kodulehelt.

Eelmine artikkelPerila külas piiratakse juurdepääs varisemisohtlikele mõisahoonetele
Järgmine artikkelCO2 projektiga remonditakse Kuusalu, Raasiku, Anija valla ja Loksa linna 9 objekti