Kaitseväelased tutvustasid Kuusalu koolilastele tehnikat

1961
Kaitseväelasega räägivad KERMO VEETÕUSME, KASPAR RÜNGENEN ja KRETA KOPPEL. Foto Viive Abel.

Möödunud kolmapäeval seisid õppusele Siil suundujad pool tundi Kuusalu keskkooli parklas.

Kaitseväelased saabusid kooli parklasse Rihumäele kolmapäeval, 6. mail kella 12.45 ajal, umbes samal ajal oli söögivahetund. Kooliperel oli võimalus poole tunni jooksul tutvuda kolme soomus­transportööriga Pasi, mis olid maskeeritud kuuseokstega. Lastel lubati käia masinates sees. Kaitseväelased jagasid selgitusi, näitasid relvi ja muud varustust.
Kuusalu kooli õppealajuhataja Aili Kontus rääkis, et kaitseväelaste tuleku kohta helistati talle teisipäeva   õhtul   ning   ta   kirjutas   selle  kohta  teate  keskastme  õpetajate listi. Kui soomukid saabusid, oli uudistajaid palju, alates 1. klassi lastest kuni vanemate õpilasteni.
Soomukeid saatnud meeskonnaga oli kaasas ka maaväe juhataja Artur Tiganik. Ta rääkis Sõnumitoojale, et seoses suurõppusega Siil paiknes kogu pataljon Soodla alal ning otsustati Kuusalu kooli juurest läbi minna.
„Mõte oli, et noored saavad vaadata ja kaitseväelastega rääkida. Küsiti palju nii relvade kui ka tehnika kohta. Mitu tüdrukut ütlesid, et tahavad ajateenistusse minna ning poisid teatasid, et soovivad saada kaitseväelaseks. Osad poisid olid tehnikaga väga hästi kursis, teadsid relvi ja masinaid.“
Artur Tiganik märkis, et ülemöödunud aastal, kui Kuusalu kandis oli kaitseväe õppus, seisid kaitseväe soomukid samuti Kuusalus kooli ning ka Kiius vallamaja juures.
Kaitseväelaste peatumist Kuusalu kooli juures kajastati Postimehe online-lehel ning õppuse Siil Facebookis.

Eelmine artikkelEmadepäeva teleülekandes näidati Anija valla laste joonistusi
Järgmine artikkelAidakem lapsed teatrisse!