Kuusalu vallast läheb Harju võistlusele 8 laululast

1573

„Kuusalu valla laululaps 2015“ võistlusel osalesid 21 solisti.

Kuusalu valla laululapse võistlus toimus pühapäeval, 29. märtsil Kuusalu rahvamajas. Harjumaa laululapse võistlusele lähevad Kuusalu vallast igas vanusegrupis kaks paremat.
Zürii oli kolmeliikmeline: lastekoori Ellerhein peadirigent ja Läsna-Loobu külakoori dirigent Anneli Mäeots, Tallinna muusikakooli direktor ja Kuusalu Kunstide Kooli endine juht Kadi Katariina Sarapik, Kiiust pärit džässtrompetist Allan Järve.
Helitehnik oli Henry Kari Arukülast. Kiiu noortekeskuse lapsed eesotsas noortejuhi Heleri Paistega valmistasid maasikakujundusega kommituutud, kõigile osalejatele kingiti tänutäheks komme.
7-9aastaste vanusegrupis oli 5 võistlejat, maakonnavõistlusele lähevad Kuusalu valda esindama Sofia Rutiku Uuri külast ja Hanna-Liisa Kaarmann Kupu kü­last, mõlema lauluõpetaja on Külli-Katri Esken.
10-12aastaste seas võistles 11 lauljat. „Harju laululaps 2015“ konkursile pääsesid Silver Piiroja Pärispea külast, keda õpetab Airi Allvee, ja Allen Larin Kiiust, kelle laulu­õpetaja on Taavi Esko.
13-15aastasi lauljaid oli kolm, parimateks hinnati Ode Pürg Kiiust ja Uku Morten Laurits Kolgakülast, mõlemad on Külli-Katri Eskeni lauluõpilased.
16-18aastaste grupis oli samuti kolm lauljat. Kuusalu valda esindavad maakonnavõistlusel Hardi Hinn Kolga-Aablast ja Kelli Latik Kolgast, ka nende lauluõpetaja on Külli-Katri Esken.
Kuusalu valla laululapse konkursi korraldas Veljo Tormise Kultuuriselts. Tegevjuht Ulvi Rand ütles, et juba teist aastat ei ole Kuusalu valla lauluvõistlusel olnud osalejaid 3-4aastaste ja 5-6aastaste laululaste vanusegruppides.
Õpetaja Külli-Katre Esken juhendab Kuusalu Kunstide Kooli õpilaste lauluringi: „Kahju, et lasteaiaealisi võistlusel ei osalenud. Nägin seal oma  lauljate nooremaid õdesid ja vendi, kes kindlasti hakkavad viisi pidama, aga seni ei ole ma väikestega tegelenud.”

Eelmine artikkelLoksa linnavalitsuse muudetud struktuur
Järgmine artikkelLoksa linnavalitsus viieliikmeline