Emad-isad värvisid Kolga lasteaia saali ja koridori võiduvärvidega üle

1210

Kokku osales Kolgas projekti „Lihtne aidata, lihtne värvida“ värvimistalgutel 55 inimest.

Kolga lasteaed osales firma SIA Caparol Baltica Eesti korraldatud konkursil „Lihtne värvida, lihtne aidata“.

Konkursile kandideerimise tähtaeg oli 25. aprill. Caparoli meeskond valis soovijate seast 10 kandidaati, nende hulgas oli ka Kolga lasteaed, kel paluti sotsiaalvõrgustiku tarvis filmida endast videolugu.

Hääletamine toimus Facebooki keskkonnas 13.-31. maini. Kaasatud olid lapsevanemad, sõbrad, tuttavad. Tänu 1460 toetushäälele oli Kolga lasteaed üks viiest lasteaiast, kes said firmalt Alpina värvid. Vastavalt projekti tingimustele pidi värvimine olema lõpetatud 31. augustiks.

Et lasteaia saali ja koridori seinad lihvida, pahteldada ja üle värvida, toimusid juulis talgud, kuhu paluti appi lapsevanemaid.

Värve kingiti vastavalt värvitava pinna suurusele 134 liitrit. Toonid sai lasteaed ise valida. Direktor Kaja Martinson ütles, et sisekujunduse värvilahenduse tegi Anu Karjatse. Lasteaed sai eelmisel aastal pärast soojustustöid uue väliskujunduse, kasutatud on pastelseid toone ja suuri valgeid mummusid, sama mummumotiivi otsustati kasutada ka värskelt värvitud ruumides.

Remonditöödega alustati 15. juulil, esimesel nädalal oli plaanis puhastada saali ning koridori seinad, eemaldada vana värv, teisel lihvida ja pahteldada ning kolmandal värvida.

Lasteaia hoolekogu juht Triin Põllmaa kiidab, et direktor oli talgutel väga hea projektijuht: „Kaja Martinson kirjutas igal õhtul lapsevanemate listis internetis, kui palju rahvast sel päeval kohal oli, mis tööd ära tehti, mis on plaanis järgmisel päeval ja ka edaspidi. See ajendas ennast kokku võtma ja appi minema. Vabatahtliku töö juures on projektijuhtimine väga tähtis, et rahvast koos hoida ja motiveerida. Olen külavanema kogemustest selgeks saanud, et tunne rõõmu neist, kes osalevad, mitte kahetsust, kes kaasa ei tee. Talgutega on samamoodi.“    

Kaja Martinson: „Kavas oli 1. augustiks töödega lõpetada, aga 26. juuli õhtul läks olukord kriitiliseks, palju oli veel värvimata. Kirjutasin sellest lapsevanematele, korraga tuli appi 14-15 inimest. 1. augustist olid meil lapsed pärast suvepuhkust majas. Siis jäid veel ukseliistud värvida ning vahetada koridori ripplagi. Viimased värvilised pallid said tehtud 26. augustil.“

Talgutest võttis osa 55 inimest. Kõige aktiivsemad olid Andra Väinsar ja Külli Roht, kes töötasid 7 päeva, Tagni Jõeleht, Katre Karu, Eve Salumaa olid abis 6 päeva.

Kuusalu vallavalitsus eraldas reservfondist Kolga lasteaia ripplae jaoks 4700 eurot, lae paigaldas OTO Ehitus.

Lasteaia direktor sõnas, et tänu väljavahetatud valgustusele on koridoris nüüd palju valgem.

Eelmine artikkelTulekahju eelnevalt põlenud majas
Järgmine artikkelElektroonikajäätmete käitleja WEEREC laiendab Kiius tootmist