Egiptuse reisi võitis Kuusalu kampaaniaga LOORE LAHT

6013

Kodanikukampaania peaauhind läks vallalt oksjonil Kuusalu alevikus elumaja ostnud LOORE LAHELE.

Reisifirma Novatours tegevjuht ANDREE UUSTAL ja vastne Kuusalu aleviku elanik LOORE LAHT Kuusalu vallamajas.
Reisifirma Novatours tegevjuht ANDREE UUSTAL ja vastne Kuusalu aleviku elanik LOORE LAHT Kuusalu vallamajas.

Kuusalu vallavalitsus saatis detsembris kokku üle 1700 kirja kinnistuomanikele, kes seni ei elanud ametlikult vallas,  ja kutsus neid üles kirjutama end valla elanike registrisse hiljemalt 31. detsembriks 2014 – siis laekub nende tulumaks alates jaanuarist 2015 Kuusalu valla eelarvesse. Kodanikukampaania peaauhinna – nädalase puhkusereisi Egiptusesse kahele koos kõik hinnas majutusega – pani välja reisifirma Novatours, mille tegevjuht ja juhatuse liige Andree Uustal elab Kuusalu vallas.
Peaauhinna loosimine toimus paar nädalat tagasi. Loosis osalesid 43 nime – need, kes detsembrikuu jooksul registreeriti Kuusalu valla elanikeks. Välja jäeti  beebid, kes sündisid detsembrikuus. Fortuuna oli sotsiaalhoolekande spetsialist Maria Prääts. Võitjaks osutus Loore Laht Kuusalu alevikust, tema kirjutas end majja, mis osteti paar aastat tagasi oksjonil Kuusalu vallalt.
Novatoursi tegevjuht Andree Uustal ja Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi andsid auhinna vallamajas üle reedel, 30. jaanuaril. Novatoursi tegevjuhil oli kaasas sümboolne reisitšekk, sõidu täpne aeg ja muud üksikasjad vormistatakse hiljem.
Urmas Kirtsi uuris võitjalt, kas ta registreeris end Kuusalu valla kodanikuks tänu kampaaniale. Loore Laht rääkis, et otseselt see ei mõjutanud, ta oli otsustanud, et registreerib Kuusalu valda siis, kui reaalselt kolib Kuusallu elama. Majja kolis detsembri alguses. Kampaania mõjus positiivselt, andis tunde, et oled valda oodatud, lisas ta.
Loore Laht  jutustas, et tema isapoolne vanaema Vaike-Melita Laht (neiupõlvenimega Heinoja) on pärit Kuusalust, sündis pastoraadi majas, kui abiellus, läks elama Võsule. Vanaisa suguvõsa on Turbuneeme kandist.
„Kuusalus on elu rahulik ja vaikne, tahtsin saada Tallinnast välja. Armastan männimetsa, käin jalutamas. Osalesin varem ratta­trennis, minu endine treener Kaido Laas tuleb teinekord nüüd metsavahel vastu. Meeldib, et Kuusalus on vajalik infrastruktuur olemas, ka kool ja kunstide kool, spordikeskus. Kui sõidad alevikku sisse, tekib rahu tunne, linnas on kogu aeg tempo peal,“ kiitis ta.
Vallavanema soovitusele, et rääkigu ka tuttavatele, kui hea koht elamiseks on Kuusalu, vastas ta, et teebki juba kampaaniat.
Andree Uustalilt uuris vallavanem, mis ajendas teda pakkuma kampaania auhinnaks puhkusereisi. Novatoursi tegevjuht vastas, et kui ettevõttel läheb hästi, siis ikka püütakse toetada teisi. Novatours on abistanud Pelgulinna sünnitusmaja, Nelsoni maadlusklubi. Ise on ta 2007. aastast Kuusalu valla kodanik, viimased kaks aastat ka elab maal.
„Lisamotivatsioon oli, et mida rohkem on valda registreeritud elanikke, kes oma maksud maksavad valla eelarvesse, saab vald omakorda panustada kohalikku ellu,“ lausus ta.
Loore Laht ütles, et võtab reisile tõenäoliselt kaasa oma õe Marvi. Enda kohta sõnas ta, et on Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete eriala tudeng, lõputöö on veel tegemata. Samas ta ka töötab, on perefirmas OÜ Oma Põrsas hinnavaatleja, tegeleb numbritega.
Tema isa Urmas Laht on Virumaa tuntuim seakasvataja. Perefirmas Oma Põrsas töötab ka Marvi Laht.

Eelmine artikkelIda-Harju Koostöökoda Kehras: arendada võiks turismivõrgustikku
Järgmine artikkelRüütlite retk Toompeale ja teised uitmõtted