EASilt Aruküla koolile 17,4 miljonit krooni

716

Kokku läheb Aruküla põhikooli rekonstrueerimine ja juurdeehitus maksma ligi 30 miljonit krooni.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) otsuses on Aruküla kooli rekonstrueerimise ja juurdeehituse abikõlbulike kuludena kirjas 23 177 092 krooni. Sellest 17 382 819 krooni eraldatakse euroabi, 5 794 000 krooni on valla omaosalus.

Abikõlbulikuks loeti praeguse koolihoone rekonstrueerimine ning juurdeehitus koos kohtkinnitusmööbliga – käsitöö- ja arvutiklasside ning aula sisustus – elektrivõimsuse suurendamine, projekti ekspertiisikulud ning omaniku järelevalve. Valla kanda jäävad lisaks omaosalusele ka projekti juhtimise kulud ning koolimaja rekonstrueeritava osa sisustamine.

Eelmisel aastal taotles Raasiku vald Aruküla koolimaja rekonstrueerimiseks ja juurdeehituseks üle 37 miljoni krooni. Kuna ehitushinnad langesid ning ehitusfirmad esitasid riigihankekonkursil prognoositust tunduvalt odavamad pakkumised, tegi vallavalitsus EASile uue taotluse 21 101 423 krooni saamiseks.

EAS rahastab ehitamist tagantjärele, seetõttu kasutab Raasiku vallavalitsus esialgu arvelduskrediiti. Üheks aastaks võetakse 16 miljonit krooni krediiti. Omaosaluse katmiseks võetakse SEB pangast kaheksa-aastase tähtajaga 9 miljonit krooni laenu. See kulub lisaks omaosaluse katmisele veel krediidiintressideks ning vana kooliosa sisustamiseks.

Koolimaja ehitustööd algasid eelmisel nädalal. OÜs Pikoprojekt valminud projekti järgi teeb vana kooliosa rekonstrueerimise ja juurdeehituse AS Facio Ehitus, kelle pakkumine oli riigihankekonkursil kõige odavam – 21 188 257 krooni. Renoveeritakse senine koolihoone ning maja võimla poolsesse külge ehitatakse kahekordne juurdeehitus algkooliosale.

Ehitusjärelevalveks valiti riigihankekonkursi kaudu OÜ TSM Projekt, see läheb maksma 118 000 krooni.
Vallavanem Andre Sepa sõnul peab renoveeritava kooliosa ehitus lõppema 1. septembriks. Kogu koolimaja valmimistähtaeg on 31. jaanuar 2010.

Eelmine artikkelLilli külas vargus
Järgmine artikkelSANDRA NURMSALU jagas Kehras autogramme