BGM Management toob Rannafesti Võsult üle Valklasse

2444

Juba on Valkla Rannafestile endast teada andnud 1500 osalejat.

Kahel aastal korraldas firma BMG Management Võsu Rannafesti, ent tänavu on sellest saanud Valkla Rannafest. Kontserti reklaamitakse aktiivselt Facebookis, kus käib piletiloos – tuleb anda teada oma osalemisest, kutsuda sõbrad peole ja jagada Facebookis Rannafesti infot. Iga saja osaleja vahel loositakse välja tasuta pääse, võitja nimi avalikustatakse, esmaspäeva seisuga oli osalejaid üle 1500 ja priipääsme võitjaid 15.
BMG Management juht Emil Oja ütles Sõnumitoojale, et Valklasse koliti Võsult üle, kuna Valkla on pealinnale lähemal.
Rannafest toimub 1. augustil Valkla Ranna juures mere ääres. Kõige enam on kohalikes inimestes küsimusi tekitanud juurdepääs, sest Valka Ranna puhkekeskuse juurde saab sõita vaid ühte teed mööda ning palavatel päevadel on seal igal suvel oldud hädas ummikutega. Autod pargitakse, kuidas juhtub, edasi-tagasi liikumine olnud takistatud.
Valkla Ranna juhataja Piret Peri: „Meie puhkekeskus ei ole Rannafesti korraldaja, oleme andnud vastavalt lepingule vaba pääsu randa. Tingimus on, et rannarestorani ees asuvasse parklasse peavad mahtuma meie töötajate autod ning vaba ligipääs olema tagatud nii neil, kaubaautodel kui ka kiirabil ja päästjatel. Rand on riigimaa, seega rahva oma. Rannapeo korraldamiseks annab kooskõlastuse vallavalitsus.“
Kuusalu vallavalitsus väljastas avaliku ürituse korraldamise loa firmale BMG Management  enne jaanipäeva. Taotlusele olid lisatud politsei ja päästeameti kooskõlastused ning kaasas skeem, kuidas parkimine korraldatakse. Osalejate prognoositavaks arvuks on märgitud 3000-4000 inimest.
Sõnumitooja palus Emil Ojalt kommentaari, kuidas lahendatakse ligipääsuprobleem peokohta, kuhu viib ainult üks tee ja rahvarohketel aegadel on esinenud ummikuid. Valkla Forelli juures asuvast teeristist on Valkla Rannani 1,5 kilomeetrit.
Emil Oja vastas, et suve ajal on kõikides rannapiirkondades parkimisega probleeme. Festivali ajaks organiseeritakse Valkla Forellist üle tee eramaale suur parkla. Sealt edasi autodega ei pääse, sõita saavad ainult need, kelle suvila või maja jääb ranna äärde. Parkla ja ranna vahet hakkab tema sõnul liikuma tasuta transport.
„Esinevad vabariigi tuntumad bändid Smilers, Curly Strings, Metsatöll ning Getter Jaani ja teised, peaesineja on Taani poplaulja Nabiha,“ lisas ta.
BMG Management on viimasel kolmel aastal korraldanud Kolga-Aablas jaanipeo. Seekord esinesid  Apelsin ja Smilers.  Rahvast oli osalenute hinnangul 600-700.

Eelmine artikkelOmavalitsusjuhid: Harjumaa pole pagulaste vastuvõtuks valmis
Järgmine artikkelViinistul esitleti ALEKSANDER WARMA postmarki