Balti Spoon reklaamis end Tallinnas töömessil

2667
Balti Spooni personalijuht HELENA AUG Tallinnas töömessil.

Spoonitehas vajab 20 uut töötajat.

„Meil on Töötukassaga hea koostöö, kuulutused Töötukassa lehel on hõlpsati lisatavad ja avaldatavad ning edukalt oleme kasutanud ka Töötukassa proovitöö päevi töötutele. Tallinnas Nordea kontserdimajas toimunud töömess oli hästi korraldatud, kesklinnas hea koha peal ning üritusel viibisid ka Töötukassa juhid, kes tööandjatega vestlesid,“ jäi Kuusalu valla suurima ettevõtte Balti Spooni personalijuht Helena Aug Tallinna ja Harjumaa töömessiga rahule.
Töökohti ja hooajatööd pakkusid möödunud kolmapäeval korraldatud töömessil üle 40 ettevõtte, huvilisi käis 3500 inimese ringis. Balti Spooni reklaamisid seal veel personalispetsialist Katri Tseller ja bürooassistent Kaja Samelselg.
Helena Aug: „Kuna asume Tallinnast väljas, väga suurte ootustega messile ei julgenud minna, aga huvi meie vastu oli päris suur, kohtusime paljude tööotsijatega, jagasime kontakte ja infot oma ettevõttest. Tänaseks on üks  tööotsija juba kohapeal meie ettevõttega tutvumas käinud. Lootsime, et näeme messil rohkem omakandi inimesi Kuusalu vallast või Loksalt, mõned olid. Otsime oma meeskonda juurde uusi inimesi, kuna meie tootmismahud on kasvanud. Vajame spetsialiste ning pakume ametialast arenguvõimalust uutele ja ka olemasolevatele töötajatele.“
Ta rääkis veel, et spoonitehase tellitud buss toob tallinlasi Kuusalu valda Kupule tööle alates Majaka tänavalt, marsruut tuleb mööda Laagna teed ning läbi Maardu. Buss viib ka linna tagasi.
Kõige rohkem uuriti töömessil konkreetsete tööülesannete, arenguvõimaluste ja palga kohta.  Messikülastajate seas oli rohkem keskealisi huvilisi. Palju käis messil ka osalise töövõime kaotanud inimesi, kes otsisid pigem osalise töö­ajaga tööd. Küsimusele, kas võetakse tööle ka 50 aastaseid inimesi, vastas Helena Aug, et Balti Spooni jaoks ei ole oluline inimese vanus, olulisem on omada töötahet ja soovi omandada uusi oskusi.
Käesoleval nädalal lähevad Balti Spooni personaliosakonna töötajad Tapale, kus Töötukassa Rakvere osakond korraldab töömessi. Spoonitehases on jätkuvalt käigus ka Tapa-Kupu töölisbussiliin.
2014. aasta kevadel osales Balti Spooni personaliosakond Rakveres töömessil ning sügisel 2013 oli töömess Lasnamäel.
SIIM SARAPUU: „Harjus on töötus vähenenud.“
Ka Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juht Siim Sarapuu ütles, et töömess õnnestus: „Kahel eelmisel aastal tegime hooajatöö messi rahvusraamatukogus, ent seal jäi kitsaks. Nordea kontserdimajas olid meie käsutuses kolm korrust ning kui varem oli osalenuid tuhande ringis, siis seekordne 3500 osalejat on hea tulemus. Ehkki töötus on langenud ka Harjumaal, näitab see, et huvi oli laiem. Esialgne tagasiside on, et nii tööpakkujad kui ka messi külalised jäid rahule. Täpsemat tagasisidet saame tööandjatelt kuu-pooleteise pärast, kui selgub, kui palju uusi töötajaid vakantsetele kohtadele leiti.“
Ta kõneles, et Tallinna-Harju ligi 10 000 töötule saadeti messi kohta teade, kuid osalemise kohustust polnud: „Messid on eelkõige neile, kes tahavad tööd leida.“
Töötus on vähenenud igal pool, nii Tallinnas kui ka Harjumaa valdades-linnades. Ka Loksa kohta sõnas Siim Sarapuu, et seal pole silmatorkavat tööpuudust.
Kuna jätkuvalt on aga inimesi, kes on jäänud pikemaks ajaks tööturult kõrvale, korraldatakse neile Töötukassa toel tööharjutusi. Viimastel aastatel on tööharjutus­grupp tegutsenud Anija vallas, nüüd on kaasatud ka Raasiku vald.
Küsimusele, kas taolised grupid võiks avada ka Kuusalu vallas ja Loksal, vastas Siim Sarapuu: „Kuusalu vallas võiks samuti tööharjutusgrupi teha, kuid see eeldab kohaliku omavalitsuse valmisolekut. Meie oleme valmis palkama töötutega tegeleva inimese, vald võiks pakkuda kokkusaamisteks ruumid. Loksal peaks samuti grupi loomisele eelnema omavalitsuse huvi, et töötuks jäänud inimesed kodudest välja tuleksid. Järjest käime praegu omavalitsusi läbi ja tutvustame tööharjutuste projekti.“
Töötute arv 31. jaanuari 2015 seisuga
Eestis on kokku 29 998 töötut, Harju maakonnas 9887, neist 7412 Tallinnas. Loksa linnas 83, Aegviidu vallas 7, Anija vallas 87, Jõelähtme vallas 76, Kuusalu vallas 83, Raasiku vallas 55.

Eelmine artikkelKuusalu vallavolikogu pikendas 15 aasta võrra lepingut, millega antakse MTÜle Õnne Maja tasuta kasutada rahvamajaks ehitatav vana vallamaja. Kui kaugel on Kolga Rahva Maja renoveerimistööd?
Järgmine artikkelENNU TŠERNJAVSKI tutvustas Kolgakülas hobustega palgivedu