Kuusalu vallavolikogu pikendas 15 aasta võrra lepingut, millega antakse MTÜle Õnne Maja tasuta kasutada rahvamajaks ehitatav vana vallamaja. Kui kaugel on Kolga Rahva Maja renoveerimistööd?

1379

Vastab MTÜ Õnne Maja liige ja Kolga Rahva Maja väljaehitamise eestvedaja KATRIN LELLEP:
„Viimane töö sai tehtud tänu riigieelarvest antud niiöelda poliitikute katuserahale, mida Õnne Majale anti 7500 eurot. Selle raha eest saime valmis teha maja teise poole siseseinad. Küttesüsteemi ega elektrit seal pole. Loodame tööde lõpetamiseks toetusi saada ELi uuest toetusteperioodist, mis peagi algab. Vahepeal olid fondid kinni.
Maja tasuta kasutamise lepingut sai Kuusalu vallaga pikendatud seetõttu, et ELi fondidest antava toetusega kaasneb nõue, kordatehtud objekt peab olema pärast valmissaamist avalikus kasutuses vähemalt viis aastat. Algselt oli lepingus, et kui maja on korda tehtud, seejärel sõlmitakse pikaaegne kasutusleping. Esialgu kehtis leping 5 aastat, sai pikendatud aasta kaupa, nagu nõudis järjest uute projektidega kaasnenud tähtaeg.
Kolga Rahva Maja renoveerimiseks oleme toetust saanud Leader-programmist ja EASist. Valmis on maja alevikupoolne osa, kus valimiste ajal oli nüüd valimisjaoskond. Peame seal seltsingu Kolga Vald koosolekuid, sünnipäevade pidamiseks kasutatakse.
Ehkki viimasel ajal on Kolga seltsielu hakanud eest vedama seltsing Kolga Vald, on Kolga Rahva Maja ametlik renoveerija ka edaspidi MTÜ Õnne Maja, sest nii sai alustatud. MTÜsse Õnne Maja on liikmeid tulnud juurde, ajame koos renoveerimisega seotud asju.“

Eelmine artikkelRaasiku õlu väikepruulikodade konkursil
Järgmine artikkelBalti Spoon reklaamis end Tallinnas töömessil