Aruküla liuväljaku jaoks osteti jäämasin

481
Hankega OÜlt Ice Concept ostetud jäämasin maksis 30 960 eurot.

Tänavuste esimeste külmakraadidega lasi staadionimeister Aruküla staadionikompleksis asuvale liuväljale betoonkattele voolikuga nii palju vett, et sellest sai umbes 3 sentimeetri paksune jääkiht. Edasi tegi jääd Raasiku vallavalitsuse ostetud uus jäähooldusmasin.

„Masin kastab jää sooja veega, vesi külmub ja tekib ühtlane tihe jää. Kui on umbes kümme kraadi külma, võib kohe uuesti jääle minna, kui on soojem, võib vee külmumiseks kuluda kuni pool tundi. Masin käib jää üle umbes 20 minutiga, seda tuleb korrata kolm-neli korda päevas,“ rääkis Raasiku Valla Spordi juht Kadri Keskküla.

Kui väljas olid külmakraadid ja liuväljal korralik jää, olid uisutajad kohal, peamiselt lapsed. Kui ilm läks soojaks, sulas ka jää: „Järgmisel talvel peaks meil olema kompressor, mis võimaldab jääd teha ka kuue või kaheksa soojakraadiga. Ehitamise ajal paigaldati jääväljaku alla torustik.“

Oktoobri alguses kinnitas Riigi Tugiteenuste Keskus Harju maakonna projektid, mil on õigus taotleda toetust niinimetatud MATA-meetmest. Raasiku vallavalitsuse projektile Aruküla jääväljakule kompressori ostmiseks ja paigaldamiseks on kavandatud 148 552 eurot.

Eelmine artikkelOma­va­lit­sus­te kom­mi­pa­kid las­te­le
Järgmine artikkelKuu­sa­lu jõu­lu­sõi­me meis­ter­da­sid pe­re­kon­nad PAR­MAN ja ROLL