JK Kuusalu Kalev alustab lasterühmadega uut hooaega

3872

Kui mullu sügisel kutsuti 1. klassi lapsed jalgpallitrenni, täitus grupp kiiresti, nimekirjas on neid nüüd ligi 50.

Alates maikuust kuni möödunud pühapäevani osales Kuusalu 7-8aastaste poiste-tüdrukute jalgpallivõistkond Eesti meistrivõistlustel F vanuseklassis.
Seitsmendas alagrupis oli neli jalgpallitiimi: Rakvere Tarvas, Kiviõli Tamme Auto, Sillamäe Kalev ja Kuusalu Kalev. Mängud toimusid peaaegu igal nädalalõpul, sõideti vastaste juurde või kohtuti kodustaadionil. Publiku seas olid paljude emad-isad.

Iga vastasega oli neli mängu. Sillamäe Kalev oli tugev vastane, kuna on treeninud ligi kolm aastat. Tasavägisemad mängud olid Rakvare ja Kiviõliga, ehkki Kuusalu lapsed võitu ei saanud.

Lapsed on rahul ja rõõmsad – sai võistelda, kanda võistlusvormi, kommenteerivad nende vanemad. Ja kiidavad, et väljakul lasti mängida kõikidel, kes kohale tulid, see mõjutas küll tulemust, aga andis lastele innustust edasi treenida.

„Oluline on laste areng, mitte võidud. Need muutuvad tähtsaks alates B vanuseklassist,“ ütleb JK Kuusalu Kalev juht ja treener Sander Piibemann.
Peale tema on treenerid veel Kristo Valdna, kes mängib Kuusalu Radas, ja Markus Sisas, FC Kiiu jalgpallur. Nad on läbinud treenerite koolitused.

Kuna huvilisi kogunes järjest juurde, jagati kevadel lapsed kolme treeningrühma: poisid sündinud 2003-2004, poisid sündinud 2005-2006 ning tüdrukud ja algajad sündinud 2003-2006. Iga grupp saab kokku kaks korda nädalas, korraga tund aega. Uuest hooajast on kavas vanema poistegrupi treeningud kolmel korral nädalas.

Väikese jalgpalluri Jaak Priilinnu isa Madis Priilinn on käinud treeningut vaatamas ja kirjeldab, kuidas esimesed 45-50 minutit tehakse mitmesuguseid harjutusi, viimaseks kümneks minutiks jagatakse võistkondadesse ja mängitakse omavahel: „Sedasi laotakse alusmüüri, et neist saaksid tublid jalgpallurid. Oleme õnnelikud, et õnnestus poeg jalgpalli panna mängima. Ka suvel käisid trennid kogu aeg, vaid juulis oli puhkus. Lapsed on õnnetud, kui treening juhtub ära jääma.“

Lapsevanem Helena Aug räägib oma poja Mikk Kirsimaa kohta sama: „Puudumisi on vähe, trennipäevi oodatakse. Tundub, et treeneritega on hea klapp. Positiivne on ka see, et paljud lapsevanemad on abivalmid. Kui ühele mängule sõiduks ei õnnestunud klubil bussi saada, jagati mängijad autodesse.“

Sander Piibemann märgib, et treenerid klubilt tasu ei saa. JK Kuusalu Kalev ei ole praegu ka Kuusalu valla eelarvest toetatavate spordiklubide nimekirjas, uue aasta jaoks on taotlus esitatud. Lapsevanemad maksavad treeningute eest kuus 10 eurot, see kulub võistlusvahendite ja transpordi peale. Tänu ühe lapsevanema abile saadi sponsorkorras abi firmalt SLO Eesti võistlusvormide hankimiseks.

Küsimusele, miks ta suure osa oma vabast ajast kulutab treeningute ja klubi asjaajamiste peale, vastab IT spetsialistina Eesti suurimas tarkvarafirmas AS Nortal töötav Sander Piibemann, et talle meeldib seda teha: „Tühimik Kuusalus tuli täita. Lapsed tahtsid jalgpallitrenni ja tuli neile see võimalus pakkuda. Samamoodi oli mõned aastad tagasi naistegrupi loomisega. On hea meel näha, kuidas mängijad arenevad ning nende enesekindlus kasvab.“

Aktsioon uute väravate soetamiseks
JK Kuusalu Kalev treeningud toimuvad Kuusalu kooli juures jalgpallistaadionil, talvel spordikeskuses. Septembris algatas klubi koos spordikeskusega heategevuskampaania, et osta annetuste abil ratastega jalgpalliväravad, nende jaehind on ligi 2000 eurot paar.

Sander Piibemann selgitab, et sageli on staadionil treenimas korraga mitu gruppi, ka naisi ja mehi, kõigile ei jagu väravaid mängimiseks: „Lastetrennid ei käi staadioni kogu ulatuses, väravaid oleks vaja seada vastavalt vajadusele, kuid praegu pole võimalik seda teha. Me ei tahaks väravaid oma klubile, need jääksid spordikeskuse inventari.“

Infot kampaania kohta leiab www.kuusalukalev.eu.

Sander Piibemann: „Klubi treeninggruppide, ka valla teiste jalgpalliklubide treeninguid muudaks kvaliteetsemaks kunst­muruväljaku rajamine kooli juurde.“

Tallinna Kalevi duubelnaiskond
Klubi sai alguse 2007. aastast, kui tookord Kuusalu Rada treenerina tegutsenud Sander Piibemann pani meeskonna kodulehele teate, et mängima kutsutakse ka naisi. Huvi oli suur, kokku saadi oma naiskond. Treenima hakati Kuusalus. 2010. aastal osaleti rahvaliiga võistlustel. Vahepeal jäi mängijaid väheks, hakati tegema koostööd JK Tallinna Kalev naiskonnaga ning löödi Kuusalu Radast lahku.

Eelmisel aastal osaleti esmakordselt Eesti meistrivõistlustel Tallinna Kalevi duubelnaiskonnana. Samamoodi jätkatakse ka tänavu – nimekirjas on paarkümmend mängijat, noorimad 16aastased, vanematel on üle 35 eluaasta. Kui mängudeks ei saa Kuusalu naistest võistkonda kokku, aitavad Tallinna Kalevi mängijad. Sel hooajal jäädi napilt naiste II liigas 3. kohast ilma, punkte oli võrdselt. Treener lisab, et ka Kuusalu mängijad on aidanud Tallinna Kalevit, Reesi Kuslap ja Kristi Gross on osalenud nende mängudes.

JK Kuusalu Kalev on asutatud 2011. aastal, nimevalik tuli koostööst Tallinna Kaleviga.

Eelmine artikkelTapurla külas põles puu
Järgmine artikkelKehra Kodu avati soolaleivapeoga