Arukülas kogub tuntust Sarapiku garaažibänd

2941

Alguses mängisid mehed sõpradele-tuttavatele, nüüd juba kogu Aruküla rahvale.

„Enamik meist elab või on elanud Arukülas Sarapiku tänaval. Sellepärast on meie bändil praegu selline nimi,“ ütles Guido Liiskmann, Sarapiku bändi asutaja.

Ta lõi bändi kolme aasta eest koos poeg Raimond Liiskmanni ja vennapoeg Arno Liiskmanniga. Esialgu mängisid nad sõprade erapidudel, aga on viimasel ajal üles astunud üha rohkematel Aruküla üritustel.

„Alustasime niiöelda pereettevõttena, sest täditütre juubel oli tulemas. Juubelitega on nii, et eestlased tahavad laulda, aga laulusõnu ei teata ja sageli ei oska keegi kolme duuri lugusid mängida. Panime poistega bändi selleks puhuks kokku,“ jutustas mees.

Hiljem liitusid Raimond Liiskmanni klassivend Mait Tenslind ja Guido Liiskmanni tuttav Risto Kärner Lapuliste rahvatantsurühmast.

Muusikud rõhutavad, et tegu on instrumentaalmuusikat viljeleva garaažibändiga, sest proove tehakse harilikult kord nädalas garaažis. Žanriliselt ei ole nad oma muusikat veel liigitanud –mängivad tuntud lugusid nii kohalike kui välismaa artistide varasalvest. Mehed on kõik omal käel õppinud pillimängijad, muusikakoolis pole keegi neist käinud. Kui bänd kokku tuli, hakati mängima lugusid, mida mõni liikmetest oskas. Igaüks oli mõne selgeks õppinud ja teised hakkasid siis ka mängima. Nüüd on repertuaari järk-järgult suurendatud.

Pundis on Risto Kärner trummide taga, Guido Liiskmann mängib akordionit, Raimond Liiskmann basskitarri ning  Arno Liiskman ja Mait Tenslind elektrikitarre.
Guido Liiskmann laulab ka Aruküla arhailise meestelaulu ansamblis Lüü-Türr.

Järgmine esinemine kultuuriseltsi sünnipäeval
Esimest korda mängis punt avalikkuse ees möödunud aastal kohvikute päeval Lapuliste kohvikus.

„Oleme esinenud 4-5 korda aastas. Mõnikord astume ühe kuu jooksul üles mitu korda, teinekord on vahe mitu kuud. Kindel on, et oktoobris mängime Aruküla Kultuuriseltsi sünnipäeval. Kas meid varem kusagil näha saab, ei ole praegu selge,“ rääkisid bändi liikmed.

Päeval, kui Sõnumitooja Sarapiku bändi liikmetega kohtus, esinesid nad Aruküla kirbuturul. Bändilt uuriti, kas neid saab ka pidudele tellida.

„Me ei välista seda. Kel huvi on, võib meiega kontakteeruda ja pakkumise teha, aga meie eesmärk see praegu ei ole,“ sõnas Guido Liiskmann.

Bändi liikmed selgitasid, et peamiselt sõltuvad esinemised sellest, kuidas neil aega on, sest kõigil on vaja koolis või tööl käia. Mait Tenslind ja Raimond Liiskmann õpivad keskkoolis 10. klassis. Arno Liiskmannil on käsil ehitusteaduskonna lõpetamine Tallinna tehnikaülikoolis, Guido Liiskmann ja Risto Kärner on tööinimesed. Kui keegi on liiga hõivatud, otsitakse esinemistele mõnele liikmele asendaja. Nii asendas kirbuturulgi Risto Kärnerit Alaverest pärit Karel Kaljulaid.

„Oleme harrastajad. Mänedžer meil puudub ja selleks, et Tallinna lauluväljakul üles astuda, on veel pikk tee,“ naersid bändimehed.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti lahingumoona
Järgmine artikkelKevadtorm pakkus põnevust nii Loksa, Kuusalu, Anija kui Raasiku rahvale