Aruküla põhikooli õpilased veetsid päeva GERD KANTERI ja MART POOMIGA

2219

Päev sporditippudega oli auhind pandipakendikampaania võidu eest, esines GETTER JAANI.


GERD KANTER näitab Aruküla koolipoistele, kuidas palli visata.

Teisipäeva, 21. mai hommikul oli Arukülas staadion tegevusi täis: sai hüpata batuutidel, sõita täispuhutava palli sees, näha taaskasutatavatest materjalidest valmistatud esemeid ning proovida käsipallis täpsust.
Aruküla põhikooli õpilastega tegelesid Gerd Kanter ja Mart Poom, kes jagasid tehnilist nõu ja andsid autogramme. Klassid olid tegevuste vahel ära jaotatud ja tegutseti kordamööda, et vältida järjekordi.
Lastele esines Getter Jaani.

8. klassi tüdruku Anna-Liina Ahusalu hinnangul oli see päev eriline, Gerd Kanteri ja Mart Poomi kohalolek ning nendega koos sportimine lisas põnevust juurde: „Batuute oli palju erinevaid. Väikestel kooliõdedel ja -vendadel jäi see päev kindlasti meelde kui üks kõige toredamaid koolipäevi.“

Spordipäeva korraldas Aruküla koolile Eesti Pandipakend pandipakendikampaania võidu eest. Aruküla põhikoolis haaras huvitavast võimalusest kinni huvijuht Mari Möls, kes rääkis kampaaniast teistelegi õpetajatele. Novembrist kuni märtsini seisis kooli fuajees suur roheline kast, mis ootas taaskasutuse embleemiga plasttaarat. Aruküla põhikool võitis kampaania kui enim plasttaarat kogunud kool, Keeni kool tuli esimeseks teises kategoorias, enim pakendeid õpilase kohta.

Iga kool, kes kampaanias osales, sai kogu pakendite eest kogutud raha endale, eelkõige sporditarvete ostmiseks. Selleks puhuks tegi Sportland kõikidele osalenutele 30protsendilise soodustuse. Aruküla kool kogus 5200 pakendit.

Ürituse peakorraldaja, Eesti Pandipakendi juht Rauno Raal peab kampaaniat igati kordaläinuks. Tema jaoks oli peamine eesmärk harida noori juba väikesest peast ja rääkida taaskasutamise tähtsusest. Sellega seoses on 23 koolis antud 70 keskonnatundi.

Kampaaniaks leiti väljund pudelite kogumises: koolidesse paigutati kastid, kõik kooli õpilased ja õpetajad said pakendid taarapunkti asemel kooli tuua.
Pakendeid toodi Eesti peale kokku 44 000.

Kuni jaanuaris toimunud vahearvestuseni polnud veel päris selge, kes võidu endale saab. Kui Aruküla kool sai teada, et nad kampaaniat juhivad, hakkas pudeleid kiiruga juurde tulema. Koguti 1.-9. klassini ja üritus oli populaarne isegi õpetajate seas. Üheks nipiks peetakse kooli võimlat, mis peale kehalise kasvatuse tunde ja õhtuseid huvi­trenne läbi käidi. Ikka selleks, et uusi pudeleid leida.

Kogu kampaania idee tuli peakorraldajal meediast, kus on viimasel ajal propageeritud taaskasutust: „Peamiseks sihtgrupiks võtsime lapsed – nemad on ju meie tulevik ja varakult on õige hakata häid kombeid õpetama.“

Seda, kas järgmine aasta sama kampaania toimub, ei teata. „Ma usun, et sügiseks on selge, kas lapsed peaks jälle kooli jaoks pudeleid korjama hakkama või saavad nad viia need taara vastuvõtmispunkti,“ sõnab Rauno Raal.

Eelmine artikkelVihasoo külas rünnati naist
Järgmine artikkelKiiu lasteaia tulevaks kevadeks valmiv hoone sai nurgakivi