Aruküla perekeskuses olid värvimistalgud

730

Teisipäevast, 7. septembrist on kevadel loodud perekeskus pärast värsket remonti taas avatud.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel loodi aprillis projekti „Lastega perede heaolu toetamine Raasiku vallas“ raames Aruküla perekeskus, mis töötas paar kuud ja läks suvepuhkusele. Tulevast teisipäevast ootab Aruküla lasteaiamaja tagumise tiiva teisel korrusel asuv keskus taas lapsi ja nende vanemaid.

Nädal tagasi korraldasid perekeskuse töötajad ja vabatahtlikud värvimistalgud, Aruküla huvialakeskuse Pääsulind kunstiõpetaja Ülo Udumäe juhendamisel maaliti seinad lastepäraseks.

Perekeskus pakub tegevust ka vanematele. Septembri lõpust on kuu viimastel teisipäevadel Inga Kauriti juhendamisel lilleseade töötuba. Iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu sisustab käsitööhuvilistele Piret Kamber.

Väikeste lastega vanematele on loodud kohtumispaigaks perekohvik, seal saab lastega mängida, laulda, võimelda, korraldada spetsialistide loenguid ja arutelusid. Veel tuleb keskusesse beebimassaažikoolitus ning oktoobrist laupäeviti isade ja laste klubi.

Oktoobrist alustab lapsevanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele mõeldud tasuta kümnekorrane Gordoni Perekool, see grupp on juba täis.

Ka sihtasutuse Väärtustades Elu korraldatav koolitus „Hoia oma paarisuhe tugeva ja kestvana!“ on paaridele tasuta. Raasiku valla lastekaitsetöötaja Anu Nõlve selgitas, et paarisuhtekoolitus on paaridele, kel suhe korras – et nad oskaksid seda säilitada. Koolitus pöörab tähelepanu hea suhte neljale olulisele nurgakivile: turvatunne, intiimsus, kohusetunne ja usk tulevikku.

Perekeskuse eestvedajad ütlevad, et selle töö jätkub, projekt saab ka tuleval aastal toetusraha. Kindlasti on oluline vabatahtlike lapsevanemate aktiivsus.

„Kellel on huvitav mõte, mida siin võiks teha, millisest ringist ta oleks ise huvitatud või teab kedagi, kes teistelegi midagi asjalikku võiks õpetada, andku julgelt teada. Samuti on meil hea meel, kui lapsevanemad aitavad täiendada me mänguasja- ja raamatuvarusid,“ ütles keskuse perenaine Inga Kaurit.

Lähemat ülevaadet Aruküla perekeskuse tegemiste kohta annab 28. septembril toimuv lahtiste uste päev.

„Püüame siis üheskoos ka tegevustele hinge sisse puhuda!“ kutsub keskuse projektijuht Piret Kamber.

Eelmine artikkelAnija vallas oli peredele jalgrattamatk
Järgmine artikkelMetallivargad on endiselt liikvel