Aruküla mõis osaleb külastusmängus

1029

Järgmised
külastuspäevad on
11. ja 12. juulil.

„Unustatud mõisate“ projekti raames on Aruküla mõisas sel suvel veel neli külastuspäeva – 11., 12. ja 30. juulil ning 8. augustil, kaks olid juba juunikuus. Külalistele tutvustatakse mõisa, avatud on kohvik ja õpitoad, esinevad Aruküla huvialakeskuse Pääsulind muusikaõpilased.

Kohal on ka mõisahärra ja -proua Baranoff, keda mängivad Aruküla Vaba Waldorfkooli 8. klassi lõpetanud Kirke Pilliroog ja vilistlane Aleksander Eeri Laupmaa.

„Nad jalutavad mõisapargis ja lõbustavad külastajaid. Kuna on seotud Von Krahli teatriga, said sealt ise riided,“ rääkis Aruküla põhikooli sekretär ja õpetaja Maret Meigo.

Juunikuu kahel külastuspäeval oli osalejaid üle 80.

„13. juunil käis rohkem kohalikku rahvast, 27. juunil olid peaaegu kõik kaugemalt. Ilmselt mõjutab rahva hulka ka majanduskriis, enam ei võeta nii palju pikki retki ette. Ühel päeval tuldi Koerust, sest on olemas kaks Aruküla ja teine asub Koeru vallas,“ jutustas ta.

Külastuspäevi korraldavad Aruküla põhikooli õpetajad, abis on ka vilistlased.

„Neli vilistlast esimesest lennust panid kokku mõisa ajalugu tutvustava ekskursiooni ja on ise giidid. Osad vilistlased teevad loteriid ja käsitöötubasid,“ ütles Maret Meigo.

Sellel nädalavahetusel esinevad mõlemal päeval Mae ja Juhan Trump ning kohalik laulukvartett, kuhu kuuluvad Tiina Tinn, Simone Katja Rödel, Kaido Leesme ja Vahur Parve.

„Unustatud mõisad“ on Eesti mõisakooli ühendav projekt, mida korraldab MTÜ Eesti Mõisakoolide ühendus. Tänavu toimub mõisamäng „Unustatud mõisad” kuuendat aastat. Külastada saab 30 mõisa üle Eesti, kümmet mõisa külastanud osalejate vahel loositakse välja piletid ühele Eestimaa mõisas toimuvale etendusele. Kahel viimasel aastal on osalenud Pikavere mõis, sel korral otsustas Pikavere kooli pere puhata.

Eelmine artikkelVargus Alavere külas
Järgmine artikkelKehras ootas pangabussi mitukümmend inimest