Raasiku valla perearstidel on nimekirjad täis

4501

Aruküla ambulatooriumi perearst HELGI VAIN lubab, et kedagi arstiabita ei jäeta.

Perearstide patsientide nimistu on doktor Helgi Vainu sõnul Raasiku vallas täis juba viimased 7-8 aastat.
Sotsiaalministri määruse kohaselt võib ühel perearstil olla 1200-2000 patsienti, Arukülas ja Raasikul on see viimastel aastatel olnud ligi 2300. See tähendab, et perearstil ei ole kohustust patsiente juurde võtta.

Helgi Vain rääkis, et siiani on püütud inimlikult läheneda ning kedagi ukse taha ei ole jäetud: „Räägime kõigile uutele patsientidele, et nad pöörduksid võimaluse korral mujale. Kui siia kolivad inimesed, kes enne elasid Tallinnas, saaksid nad endise perearsti juures edasi käia. Kui aga tullakse väga kaugelt, näiteks eelmisel sügisel tuldi Lõuna-Eestist, oleme inimesed vastu võtnud. Samuti ei saa me keelduda lastest.“

Tema sõnul ei ole võimalik Arukülla teist praksist luua, kuna patsientide hulk pole selleks piisavalt suur. Küll aga võiks ambulatooriumis töötada abiarst.

„Maavanem korraldab valdades perearstide praksiste moodustamist. Kui oli jutt, et nimistud on pikad, korraldas maavanem konkursi perearsti nimistu moodustamiseks Raasiku vallas, soovijaid ei olnud. Olen ise ka endale abilist otsinud, kuid ei ole leidnud,“ jutustas Helgi Vain. Ta lisas, et kui patsiente on palju, hakkavad vastuvõtud üle kuhjuma. Sellisel juhul ei pruugi kõik kohe abi saada.

Helgi Vain on Arukülas töötanud 22 aastat, alguses laste- ja abiarstina ning alates 2002. aastast perearstina. 2000. aastal muudeti perearstide rahastamisskeemi ning loodi nimistute süsteem, millega pandi paika patsientide piirmäärad.

Raasiku vallas tegutsev teine perearst on Anna Pristromskaja. Tema vastuvõtud toimuvad Raasiku ambulatooriumis. Ta on piirkonna perearst 2008. aasta augustist.

Eelmine artikkelKallaletung
Järgmine artikkelToidupoed meelitavad ka maal allahindluste ja sooduskaupadega