Aruküla lasteaeda tehakse perekeskus

1067

Perekeskuse perenaisena hakkab tööle INGA KAURIT.

Alates maikuust käivitatakse Aruküla lasteaia maja teisel korrusel endise laste päevakeskuse ruumides perekeskus.
 
Perekeskuses on kavas avada kolmel päeval nädalas perekohvik, kuhu oodatakse noori lapsevanemaid koos lastega koolitustele ja vestlusringidesse. Sellest on plaan teha kohtumispaik, kus vanemad saavad jagada laste kasvatamise kogemusi, ning mudilastel on võimalus mängida eakaaslastega.

Aruküla perekeskuse loomiseks saadi Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt (KÜSK) 184 707 krooni. Projekti kogumaksumus on 232 120 krooni, omafinantseering sellest moodustab 47 413 krooni.

Projekti kirjutasid MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskus ja Raasiku vald. Nõuandekeskusest osales psühholoog Marika Ratnik, kes töötab Raasiku valla kooliealiste lastega, ning Raasiku vallast lastekaitsespetsialist Anu Nõlve ja sotsiaalpedagoog Õnnela Metsaorg. Projektijuhina on ametis Piret Kamber Kuusalu vallast Kiiust.

Perekeskuse tegemistesse on plaan kaasata teismelisi, et ennetada probleemset käitumist. Kavas on luua koostöövõrgustik kool-kodu-valla spetsialistid-perekeskus-noorteühendused, et toetada laste ja perede heaolu.

Perekeskuse projekti tutvustatakse tuleval teisipäeval, 27. aprillil kell 17. 1. mail kavatsetakse talgutega teha päevakeskuse ruumid korda.

Projektijuht Piret Kamber ütles, et perekeskuse sisustamiseks võetakse vastu kodudes üle jäänud mööblit, aga ka vaipu ja lauanõusid.

Lastekaitsespetsialist Anu Nõlve rääkis, et tulevikus on kavas vabastada endise päevakeskuse ruumid lasteaia jaoks ning remontida uued ruumid Piiri tänava hoones.

Eelmine artikkelKuusallu teatrifestivalilt duetipreemia
Järgmine artikkelKuusalu vallas tehti mailaada tõttu talguid nädal varem