Aruküla kool pandipakendi kampaanias teisel kohal

997

Aruküla kooli õpilased koguvad alates 1. novembrist plasttaarat.

Aruküla kool osaleb Ida-Harjust ainsana Eesti Pandipakendi korraldatavas üle-eestilises „Loodussõbraliku kooli“ kampaanias. See algas 1. novembril kõikides koolides ja kestab 15. märtsini. Õpilased ja nende vanemad võivad selle aja jooksul viia kooli taarat. Vahearvestuse tulemusel sai Aruküla põhikool auhinnaks kolm korvpalli ning AHHAA Teadusteatri etenduse „Plahvatav ja vahutav keemia“, mida kõik klassid 5. veebruaril ka näha saavad.

Kokku osaleb Eestis 69 kooli. Jaanuaris tehtud vahearvestuse tulemusena on Aruküla põhikool Keeni kooli järel teine. Arvestust peetakse Eesti Pandipakendi ladudes, kuhu kogutakse kõikide koolide pudelid. Aruküla õpilased kogusid vahearvestuse ajas 789 pudelit, mis oli 3 pudelit õpilase kohta. Iga nädal tühjendatakse koolis fuajees seisvat suurt spetsiaalset kogumiskasti, sest pudeleid tuleb päev-päevalt juurde. Pudelitega prügikotte hoitakse kooli trepikodades, kui neid hakkab palju kogunema, kutsutakse Eesti Pandipakend järele.

Kampaaniainfo saadeti huvijuhi meilile ja see tundus huvitav ettevõtmine kogu koolile. Seda tutvustati klassidele, nad olid nõus osa võtma, rääkis Aruküla kooli huvijuht Mari Möls.

“Kõik klassid ning isegi õpetajad on motiveeritud pakendeid tooma. Nüüd, kui oleme arvestuse järgi teised, on võidutahe kasvanud ning pudelite hulk hakkab kindlasti suurenema,“ ütles huvijuht.

Õpetajatele on silma jäänud tublid pakenditoojad Birgit Veski 4. ja Aveli Väljak 1. klassist. Nad jutustasid, et võtavad kampaaniast osa, sest soovivad koolile uusi spordivahendeid. Samuti on nende sõnul huvitav esimesele viiele koolile auhinnaks välja lubatud etendus.

Birgit Veski:„ Õhtul lähen võimlasse ning toon sealt ka pudelid ära, sest sinna koguneb neid tänu suurele trennitegemisele päris palju. “

Kampaania eesmärk on suurendada koolipere keskkonna­alaseid teadmiseid ja tutvustada taaskasutamise tähtsust. Märtsi lõpus selguvad Eesti kaks kõige loodussõbralikumat kooli, kes võidavad unikaalse spordipäeva koos Eesti spordikangelastega: olümpiavõitja Gerd Kanteri, kergejõustiklase Grit Šadeiko ja jalgpallur Mart Poomiga. Kampaanias osalevad koolid saavad kogutud pandipakendite tagatisraha endale sporditarvete ostmiseks.

Eelmine artikkelKuusalu vallas põles elumaja pööning ja katus
Järgmine artikkelAlavere lihatööstusel A-Vorst on poelettidel 60 erinevat toodet