Kuusalu ja Raasiku vallas koolitatud tervisetoetajad

801

Kuusalus tuli kokku Tervise Otsijate Klubi ning Raasikul, Peningil ja ehk ka Pikaveres on mitmesugused terviseüritused.

Helle Borissov ja Eve Sits Kuusalust ning Helme Trees Raasiku vallast Peningilt läbisid Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusel toimunud 10päevase koolituse, mis toimus projekti „Tervisedendusmudel läbi kogukonna – Uus Tervis“ raames. Kokku osales koolitusel 25 naist üle Eesti. Kandidaate oli rohkem, valikuks tehti kõigiga küsitlus.

Koolitatud kogukondlikud tervisetoetajad hakkavad oma kodukandis korraldama terviseteema vastu huvi tundvate ini­mes­te kogunemisi ja piirkonna elanikele suunatud praktilisi terviseüritusi. Konkreetsed teemad valivad tervisetoetajad. Esi­algu kestab projekt kevadeni.

Koolitustel räägiti, kuidas tõsta inimeste terviseteadlikkust ja suurendada nende vastutust enda ja oma pere tervisekäitumises: liikumisest, toitumisest, ravimtaimedest, holistikast, esmaabist ja paljudest meetoditest-tehnikatest, mis aitavad muuta oma elustiili tervislikumaks. Projekti käigus uuritakse ka, kui palju on inimesed valmis ise oma tervise osas vastutust võtma.

Eelmisel reedel, 25. jaanuaril oli projektiga seotud esimene kokkusaamine Kuusalus – Helle Borissov ja Eve Sits kutsusid huvilisi Tervise Otsijate Klubisse.

Helle Borissov: „Saime kokku ühes korteris, tuli viis inimest. Kutsusime neid, kes olid juba varem meiega suhelnud ja andnud mõista, et tahaksid terviseteemalist infot. Oleme Eve Sitsiga koos mõnda aega tegelenud toitumisküsimustega. Info klubist on juba suust suhu edasi läinud, laupäeval uurisid mitu inimest, millal tuleb järgmine kokkusaamine. Oleme plaaninud, et teeme klubiürituse kord kuus neljandal reedel. Kui huvilisi tekib rohkem, siis peame otsima suurema ruumi.“

Raasiku valla koolitatud tervisetoetaja Helme Trees ütles, et esimene üritus oli aasta lõpus, 30. detsembril kogunesid viis huvilist Peningi parki orienteeruma-jalutama: „Veebruari lõpus, märtsis ja aprillis on kavas korraldada mitmesuguseid terviseüritusi, teha teeõhtuid. Peningil saab koguneda raamatukogusse, Raasikul rahvamajja. Rääkisin ka Härma külaseltsi esimehega, sealt rahvas võiksid ehk tulla Pikavere kooli. Teemad valime sõltuvalt sellest, mis inimestele huvi pakub.“

Eelmine artikkelKuusalu vallas põles elumaja pööning ja katus
Järgmine artikkelAlavere lihatööstusel A-Vorst on poelettidel 60 erinevat toodet