Tapale oodatakse võistlema Kuusalu valla ja Loksa kodukokkasid

810

Arenduskoja toiduprojekti raames tuleb kodukokkade võistlus 4. augustil Tapal vorstifestivalil.

„Esialgu panime kodukokkade võistlusele registreerimise täht­ajaks 15. juuli, kuid pikendame 20. juulini,“ ütleb kodukokkade võistluse peakorraldaja Gilda Lindmaa Jänedalt.

Arenduskoja Leader-piirkonna rahvusvahelise toiduprojekti esimene keeduvõistlus oli juuni alguses Loksal, siis võistlesid lasteaedade ja koolide kokad.

Kodu- ehk hobikokkade võistlus tuleb laupäeval, 4. augustil ning on ühendatud Tapal teist aastat toimuva vorstifestivaliga. Vastavalt võistlusjuhendile peavad kodukokad valmistama suvise salati ja magustoidu.

Gilda Lindmaa selgitab, et nii saaks Tapal vorstide juurde maitsta eripalgelisi salateid ja magustoite: „Pliidid-ahjud jätame selle võistluse puhul kasutusele võtmata, võistlejatelt ootame suviseid ja välitingimustes tehtud külmi või sooje salateid ning magustoite kodumaistest toorainetest. Kui võistlejail on vaja söegrilli- või panni, siis need saame tagada. Toiduained ja serveerimisnõud võtke kodust ise kaasa. Olge leidlikud ja loomingulised, magustoidu jaoks võib kohale tuua näiteks ka omatehtud jäätist.“

Et kodukokkadel oleks julgem võistelda, võib tiimis olla kuni kolm inimest. Sedasi saavad võistlustulle minna ka abikaasad või sõbrad, võtta appi lapsi, märkis peakorraldaja.

Võistlejad esitavad kolmeliikmelisele žüriile portsjoni salatit ja magustoitu ning mõlemast kausitäie publikule maitsmiseks. Välja antakse publikupreemia. Žürii hindab salati sobivust grillvorstide juurde, toitude originaalsust ja tervislikkust.

Võistlema oodatakse hobikokkasid Arenduskoja piirkonna omavalitsustest – Kuusalu, Tapa, Vihula, Kadrina ja Ambla vallast ning Loksa linnast. Võistlusjuhendiga saab tutvuda Arenduskoja kodulehel.   

Tapa vorstifestival kestab kogu päeva, algab hommikul kell 9 ja lõpeb õhtul kell 18. Peetakse Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises ning korraldatakse Eesti Rahwa Vorstikool, kus soovijad saavad ise proovida vorstitegu. On kultuuriprogramm, vorstimüügid jms. Festival algab rongkäiguga keskväl­jakult muusikakooli parki.

Tapal oli esimese Eesti Vabariigi ajal rohkem kui 15 vorsti- ja lihatööstust, alevikku kutsuti siis Vorstilinnaks. Praegu on Tapale jäänud üks vorstitootja –  OÜ Peetmark LH Tapa Lihatööstus.

Peaauhind on sõit Grüne Wochele.

Eelmine artikkelSA Anija Mõisa Haldus uus juht on KAISA TAMKIVI
Järgmine artikkelKiiu Arenduse äriprojekt pensionäridele