Aruküla judokad Eesti MV-l võidukad

930

28. märts on Aruküla judosõprade jaoks ajalooliselt eriline päev. Aruküla on saanud Eesti meistrivõistlustelt B-klassi judokatele oma esimese Eesti meistri poiste arvestuses. Suure teoga sai hakkama kehakaalus -60 kg maadelnud Kevin Sarapuu. Ta alustas võistlust kindla ja ülekaaluka võiduga, kus alistas vastase juba esimesel 5 sekundil. Ülejäänud vastased võtsid kauem aega, kuid tulemuseks jäi alati kindel Ippon ehk puhas võit.

Aruküla neljast võistlejast tulid medaliga koju kolm. Lisaks Kevin Sarapuu mehetegudele, võitis tüdrukute kehakaalus -57 kg II koha Kirsika Kruusma. Vaatamata pikalt väldanud terviseprobleemidele ja vähesele ettevalmistusele jäi ta alla vaid ühele konkurendile.

Aruküla judokate medalikollektsiooni muutis täiuslikuks Karl-Kristjan Suik, kes kehakaalus -55 kg saavutas III koha. Tema ainukeseks üle­ta­matuks vastaseks oli värske Eesti meister, kes on samuti Judoklubi Aitado kasvandik.

Noorim osavõtja oli Sten Erik Kaalma, kes veel B-klassi vanuserühma jaoks on algaja, kuid ainsana tänavustest võistlejatest on tal võimalus tõestada ennast samas vanuserühmas ka tuleval aastal. Seekord jäi ta saavutuseks 7. koht.

Aruküla judokad on esinenud Eesti meistrivõistlustel varemgi edukalt. Esimesed medalid võideti Arukülla 2008 aastal, kui tüdrukute arvestuses maadles ennast kuldmedalile Kirsika Kruusma ja hõbemedalile Karl-Kristjan Suik. 2009. aastal võitis C-klassis pronksmedali Sten Erik Kaalma.

Suuresti tänu Aruküla judokate heale esinemisele saavutas judoklubi Aitado poiste  üld­arvestuses Eesti meistrivõistluste üldvõitja tiitli. Kokku võitsid Aitado poisid 3 kulda, 4 hõbedat ja 2 pronksi.

Rohkem informatsiooni Aruküla judosõprade tegemistest leiab kodulehelt www.judopoisid.ee.

Eelmine artikkelPõles üks tuba
Järgmine artikkelKuusalu rahvas läheb Blue Siriusega sõbrakaubandusreisile Soome