ARTUR TALVIK: „Meelelahutus aitab sõnumit edasi anda.”

1403

Tapurla külaseltsi juhist ARTUR TALVIKUST on saanud tänu telesaatele „Laulud tähtedega” suur staar.

„Praegu on päris hull aeg, maale Tapurlasse eriti ei jõua,” tõdes Artur Talvik sel esmaspäeval. „Kujutasin ette, et kõik see võtab aega, aga ei tajunud, et nii palju. Üks asi on proovid, aga teine see, et tuleb otsida sobivaid laule. See on vastutus, valid ja piinad ennast. Pluss personaalne tähelepanu, ajakirjanikke tuleb uksest ja aknast. Olen mõnele kollasemale väljaandele ka ära öelnud, kuigi mõistan, et nad teevad oma tööd.”

Ta tunnistas, et ajakirjanduse tähelepanu oli seoses filmidega „Detsembrikuumus” või „Baruto. Tõlkes kaduma läinud” oluliselt väiksem.

„Filmide juures olen kaadri taga, ekraanil mind ei näe. Huvi tuntakse siis, kui on esilinastused. Nüüd aga olen kaks kuud ühes vaadatumas telesaates. Pealegi, see on võistlus, tekitab emotsionaalse kaasa- või vastuelamise.”

Saate „Laulud tähtedega” finaal toimub tuleval pühapäeval. Möödunud pühapäeval võistlussaadet ei olnud, TV3 tunniajases saates tutvustati lähemalt kaht lõppvõistlusele jõudnud lauljat ning nende igapäevaelu.

Koos Tanja Mihhailovaga esinevat Tartu abilinnapead Margus Hansonit näidati oma töökohal ja koduste seltsis.

Koos Lenna Kuurmaaga laulvat Artur Talvikut võis näha Tapurlas oma kodus ning mererannas. Ilmselt sai Artur Talviku algatatud Juminda poolsaare korrakaitsepatrullist nüüd teada varasemast palju suurem vaatajaskond, kuigi patrullist on räägitud meedias ka varem.

„Olen mõelnud, et meelelahutust kui oma sõnumi levitamise võimalust ei tohi üldse alahinnata,” sõnab ta.

„Võtame kas või teatri NO 99, üks seltskond on kogu aeg omavahel arutanud, et pole meie ühiskonnaga enam üldse rahul, aga see pole jõudnud massideni. „Ühtse Eesti” etendusega läks sõnum suurema publikuni.”

Matka- ja rattakino
Pühapäevases saates tutvustati ka Artur Talviku külakino Tapurlas ning eelmisel suvel loodud rändkino.

Nüüd on alustatud koos Lahemaa looduskaitsjatega matkakinoga – matkaradade lõpus saab vaadata kinofilmi.

Päris uus asi on rattakino. Artur Talvik ütleb, et on selle üle eriti uhke: „See on sarnane autokinoga, kus pilt jookseb ekraanilt ning autoraadiost saab teatud sageduselt kuulata teksti. Meie mõtlesime välja jalgratta- ehk ökokino. See tähendab, et me ei sega müraga. Filmi saab õues vaadata kas või kell üksteist õhtul. Uuemates mobiiltelefonides on FM raadiod, paned klapid pähe ja kuulad. Roheliste rattaretkel Vooremaal sel nädalavahetusel näitasime rattakino esimest korda, võib-olla lausa maailmas esimest korda.”

„Mine p****e, Artur Talvik!”
Selle nädala esmaspäeval avaldas Eesti Päevaleht Artur Talviku arvamusloo „Mine p****e, Artur Talvik!”, kus ta järgib NO 99 etenduses loodud teatripartei Ühtne Eesti suurkogul kõlanud üleskutset olla vaba, reageerida ning väljendada arvamust. Suurkogul ütles sedasi enda kohta näitleja Andres Mähar oma ühiskondlike tegematajätmiste pärast.

„Lubage mul endal ots lahti teha ja avaldada arvamust asjas, mida olen poolteist aastat vaikides pealt vaadanud,” kirjutab Artur Talvik.

Edasi on kirjeldatud, kuidas naaberküla Leesi elab vallavolikogu liikme Sulev Valdmaa poliitterrori all, poolteist aastat on pidurdatud küla puurkaevu ehitamist. Külaselts on saanud puurkaevu renoveerimiseks toetusraha LEADER programmist, kuid Kuusalu vald ei ole andnud vallaeelarvesse planeeritud omaosalust.

Artur Talvik pöördub seejärel otse Kuusalu vallavanema poole, soovitab vabastada end valimisnimekirja painetest, teha otsuseid mõistuse ja südametunnistuse järgi.

Eesti Päevaleht on tekstile lisanud Sulev Valdmaa kommentaari, et ta ei pidurda puurkaevu renoveerimist, kuid ei usalda külaseltsi, kelle paberimajandus pole korras ja kes pressib inimestelt raha välja.

Artur Talvik rääkis, et kirjutisele oli tagasiside – talle helistati presidendikantseleist ja öeldi, et võeti ühendust Kuusalu vallavolikogu esimehe Andres Paomehega uurimaks, miks külaselts ei saa LEADER-raha kätte.

„Kantseleist reageeriti ajaleheteksti peale. Ilmselt jälgitakse seal rohkem nende piirkondadega seonduvat, kus president on käinud külas,” arvab filmimees.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et Leesi Külaseltsiga käivad lepingu asjus läbirääkimised. Vallapoolne projekt sai saadetud seltsile ja nüüd on saabunud seltsi ettepanekud.

Eelmine artikkelVargus Kiviloo külas
Järgmine artikkelAugustis alustatakse Lilli küla seltsimaja ehitamist