ANTS VIIRMANN päästis Kehra jõest lapse

1615

Teisipäeval, 30. märtsil kukkus Kehras jõkke 1. klassi õpilane, kelle päästis juhuslik mööduja.

Eelmise nädala teisipäeval kella 12.30 paiku vajus Kehra tervisekeskuse lähedal läbi jõejää koolist tulnud Kevin Murrik.

Jõe ääres rattaga sõitnud Ants Viirmann kuulis appihüüdu, jooksis jõe äärde, tõmbas poisi veest välja ja viis ta tervisekeskusesse.

Kehra perearsti Marje Otti sõnul poisiga midagi tõsist ei juhtunud, ta vajas vaid ülessoojendamist: „Ta oli külmunud ja šokis, näost kahvatu ning värises.“

Lapsele kutsuti vanemad järele ning ta lubati koju. Ka Ants Viirmann ei vajanud arstide hoolt ja läks koju riideid vahetama.

Kunagi vabatahtliku tuletõrjujana töötanud Ants Viirmann jutustas, et oli tulnud kodust Ülejõelt ning sõitis rattaga mööda jõe-äärset promenaadi, kui kuulis jõelt hüüdeid: „Poissi nähes oli ainuke mõte, et ma pean jõudma.“

Ta võttis jõe poole joostes jope seljast, heitis jääle kõhuli. Jope varruka viskas ta poisi suunas ning käskis sellest kinni haarata.

„Kui poisi veest kätte sain, haaras ta mul käest. Ma ei ole veel kunagi nii tugevat käepigistust tundnud,“ meenutas Ants Viirmann toimunut paar päeva hiljem. „Mina vette ei läinud, aga jää peale oli tulnud vesi, nii et jope sai märjaks. Poisil oli ainult mütsitutt kuiv. Minul said märjaks ka jope taskus olnud mobiiltelefon ja dokumendid. Neid tuli kodus kuivatada.“ 
 
Kevin Murriku isa Aivo Lillepool rääkis, et pojal olid saapad läinud jõe ääres seest märjaks ning ta oli kallanud ühest vett välja. Kui Kevin pani saapa jalga tagasi, libises  jõe kaldalt jääle.

„Seal ta istus natuke aega ja kui püsti üritas tõusta, vajus läbi jää,“ vahendas Aivo Lillepool poja sõnu.

Talvel oli õnnetuskoha lähedal jäätee, kust sõideti autodega üle ja lapsed käisid kooli. Pereisa ütles, jää sulamise ajal räägiti kodus lastele, et üle jõe enam minna ei tohi. Perearsti sõnul oli sama tehtud ka koolis.

Kevin Murrik jäi terveks ning läks juba järgmisel päeval kooli. Anija vallavanem Tiit Tammaru saatis poisi päästmise kohta teate pääste­ametile ja Sõnumitoojale.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Tapurla külas
Järgmine artikkelKehra ettevõtlusmessi külastas 87 inimest