Anijal esmaesituse teinud ansambel plaanib uusi kontserte

2662
KIRSI TILK, MERIKE POOM, DIANA SÕRMUS ja KAIDI RUSSING.

KAIDI RUSSING Kehrast ja KIRSI TILK Viinistult kuuluvad neljaliikmelisse ansamblisse, mis andis novembris esimese kontserdi.

Ansambli liikmed Kaidi Russing, Diana Sõrmus ja Merike Poom esinesid suvel TV3 saates „Õhtusöök viiele“, kuhu neid kutsus vahepalaks musitseerima Põlvamaal Moostes elav tuttav. Pärast saadet tekkis muusikakoolis koos õppinud naistel mõte hakata andma kontserte. Nad leidsid, et kollektiivi oleks vaja veel üht pilli, kas kitarri või tšellot, ning  kaasati Viinistult pärit Kirsi Tilk. Esimene kontsert nimega „Muusika hingele“ anti sel sügisel Anija mõisas.

Kaidi Russing peab kontserti kordaläinuks: „Publikut oli 20-30 inimese vahel. Meid võeti väga hästi ja soojalt vastu. Tänulikud oleme Pille Kullale, kes kõike korraldas ja organiseeris.“

Kirsi Tilk lisab, et vaatamata vähestele kuulajatele näis ovatsioon kestvat lõputult ja korraldajad olid palju vaeva näinud.

Kehra kunstidekooli viiuliõpetaja Kaidi Russing: „Teistega olime tuttavad Tartu ajast, kui õppisime Heino Elleri nimelises muusikakoolis, Kirsi Tilka soovitas meile üks ühine tuttav. Olime varem esinenud Anija mõisas õpilastega. Soovisime minna ka Arukülasse ja Moostesse, aga kuna Kultuurkapital ei eraldanud meile selleks toetust, siis jäävad need esinemised edaspidiseks.“

Mõisa interjööri sobivad kostüümid on nende isiklikud või laenatud tuttavatelt. Soengud tegi Diana Sõrmus, kes on lisaks laulmisele õppinud juuksuriks. Praegu kasvatab ta väikest poega.

Merike Poom on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri eriala, töötab klaveriõpetajana Võhma muusikakoolis ja Tallinna Arsise Kellade Koolis.

Kaidi Russing õppis viiuli eriala ja sattus Kehrasse kolm aastat tagasi, kui  kunstidekooli otsiti õpetajat.

Kirsi Tilk on Georg Otsa nimelises muusikakoolis klassikalise kitarri neljanda kursuse tudeng.

Nüüd mõtlevad naised oma kollektiivile nime. Kui tuleb uusi mõtteid, siis saavad kokku ja harjutavad. Ka püüavad nad taotleda raha, sest transpordikulud ja kõik muu on vaja katta. Kontserte loodavad uuesti hakata andma kevadel.

Eelmine artikkelTulekahju katlamaja territooriumil
Järgmine artikkelANDRES TAMMSAAR Kehrast on verd loovutanud 101 korda