Kuusalu lasteaias taas Päkapikumaa ja jõulukohvik

1327

Koostöös hoolekoguga koguti raha tüdrukute rahvariiete jaoks.

Kuusalu lasteaias Jussike oli neljandat korda jõulukohvik, kuhu küpsetasid müügiks kooke-kukleid lapsevanemad ja lasteaia töötajad. Kohvik oli avatud eelmisel nädalal  pärastlõunal teisipäevast neljapäevani paar tundi. Küpsetisi müüsid lasteaia töötajad. Kohviku läbimüügist koguti 3860 krooni.

Hoolekogu eestvedamisel oli teist aastat loterii, kus iga loos maksis 5 krooni. Loose müüsid hoolekogu liikmed, kokku saadi ligi 2700 krooni. Auhindu tõid lapsevanemad. Oli isetehtud asju ja ka ostetuid. Peaauhind oli ühe ema tehtud lapitekk.

Kohvik ja loteriilett olid üles seatud lasteaia saali. Juba aastaid on seal üks sein kujundatud Päkapikumaaks –  päkapikud,  nukud ja mänguloomad on seatud mitut moodi toimetama. Tänavu pakub lastele suurt rõõmu see, et päkapikkude köögis on potis ja taldrikutel ehtne puder.

Kuusalu lasteaia õppealajuhataja Ülle Rekk arvas, et sarnast Päkapikumaad ilmselt teistes lasteaedades ei ole: „Sel esmaspäeval esines meil Nipitiri teater, selle näitlejad olid üllatunud ja ütlesid, et nad ei ole midagi sellist mujal näinud.”

Päkapikumaa seadsid üles Ülle Rekk, Merle Koppel, Klaarika Kuslap, Anneli Rumm, Eve Sits. Paljud esemed on aastate jooksul muretsetud lasteaiale, aga mõned päkapikud toodi ka kodust.