Anija vallavalitsuse leping korrakaitseühinguga

760

Lepingu kirjutasid eelmisel nädalal alla vallavanem TIIT TAMMARU ja MTÜ Anija Valla Korrakaitse juht JÜRI JULISEN.

Vallavalitsus on korrakaitse­ühinguga igal aastal allkirjastanud uue koostöölepingu.

Vallavanem Tiit Tammaru kinnitusel eelnesid sellele tänavu mitmed läbirääkimised: „Leping on kompromiss.“

Kuigi korrakaitsjad soovisid vallalt tänavu 25 000 eurot mullu saadud 15 978 euro asemel, on vallaeelarves neile ligi 4000 eurot vähem ehk 12 000 eurot.

Abivallavanem Urmo Sitsi põhjendas volikogus – vähenemine on kavandatud auto arvelt. Korrakaitsjatel on džiip, mille liisingu- ja kindlustusmakseteks kulub aastas üle 4000 euro.

„Reaalselt kasutatakse seda valla huvides kuus tundi nädalas. Vallavalitsusel on veel kaheksa autot. Kui vaja, saab MTÜ neid võtta,“ rääkis ta veebruaris enne eelarve vastuvõtmist.

Vallavanema kinnitusel lepiti MTÜga kokku, et nende patrullide arv ei vähene, vaid suureneb. Lepingus on tema sõnul kirjas, kui sageli peavad abipolitseinikud patrullima ning et nad on väljas kõigil riiklikel pühadel ja tähtpäevadel.

Tiit Tammaru sõnul autoliisingu lõpetamist ei nõutud, on MTÜ enda otsustada, kuidas oma rahadega välja tullakse. Vajadusel on neil võimalik kasutada ka valla autot.

„Vallavalitsus on arutanud koalitsiooni seisukohti, et Anija vald vajaks senisest tugevamat avaliku korra kaitset. Kahjuks ei suuda seda pakkuda politsei üksi ega ka koos meie korrakaitsega. Kuid valla korrakaitse annab suure panuse neil kordadel, kui politsei on Anija vallas, ning on pälvinud sellega ka politsei tunnustuse,“ rääkis ta.

Vallavanem lisas: „Kahjuks ei ole elanike hinnang politsei tööle väga kõrge. Tihti, kui on kiirelt abi vaja, tuleb seda oodata tunde. Sagedased on ka juhud, kus politsei kinnipeetud kurikael on ruttu taas vaba – neile määratud karistused ei lähe kokku inimeste õiglustundega. Seetõttu langeb saamatuse vari ka meie korrakaitse peale. Aga kes vähegi nende tööd tunneb, teab, et Anija valla korrakaitse on väga heal tasemel. Kõigile inimeste ootustele ei saa nad muidugi vastata, sest neil ei ole võimalik olla iga päev väljas, kuid sel ajal, kui nad patrullivad, on vallas kõik vahejuhtumid lahendatud parimal tasemel.“

Vallavolikogu esimees Jaan Oruaas on neljapäevaks, 22. märtsiks kutsunud kokku ümarlaua, et arutada korrakaitse ja turvalisuse tagamisega seotud probleeme.

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?