Anija vallavalitsus tasus metsaveofirma kahjunõude

867

Anija vallavalitsus otsustas maksta OÜle Hansamets 2266,49 eurot, mis kulus läbi tee vajunud auto remondiks.

26. märtsil vajus OÜle Hansamets kuuluv metsaveoauto Kehra külje all Lehtmetsa külas Vainu teel läbi tee. Masinal purunesid jahutusradiaator ning üks andur. Kuna jahutusvedelik voolas radiaatorist välja, tuli veoauto pukseerida Tallinnasse.

Vainu teele, millest metsaveomasin läbi vajus, oli Kehra linna ühisveervärgi- ja kanalisatsiooni rajamise käigus paigaldatud torusid. OÜ Hansamets esindaja, advokaadibüroo Küllike Namm kinnitusel oli veoki kiirus õnnetuse hetkel vaid mõned kilomeetrid tunnis, teel ei olnud märki massipiirangu kohta ega muid hoiatavaid liiklusmärke võimaliku ohu kohta.

Hansametsa esindaja kutsus kohale politsei. Järgmisel päeval saatis firma esindaja Anija vallavalitsusele kirja, milles teatas, et kavatseb esitada vallavalitsusele puksiiriteenuse ja remonditööde kohta kahjunõude.

Seda ka tehti – 120 eurot puksiiriteenuse ja 2146,49 eurot veoauto remontimise eest, kokku 2266,49 eurot. Anija vallavalitsus otsustas kahju vabatahtlikult hüvitada ning esitada omakorda kahjunõude kaevetöid teinud ASile Merko Ehitus.

Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et ÜVK ehitajad olid Vainu tee küll pärast torude paigaldamist tagasi täitnud, kuid see jäi siiski pehmeks: „Seal on
pinnastee, parasjagu olid ka kevadised sulad ning tee jäi korralikult tihendamata.“

Ta lisas, et massipiirangu märgi ning ka kõik muud vajalikud liiklusmärgid oleks pidanud tee äärde panema Merko Ehitus.

„Oleme neile kahjunõude edas­tanud,“ sõnas Urmo Sitsi.

Eelmine artikkelLaps jooksis sõiduteele
Järgmine artikkelKuusalu-Jõelähtme laulu- ja tantsupäev oli pühendatud Ruu küla kaitsele