ANGELA ALLIK: „Meil on Raasiku noorte ainus soe kohtumispaik.“

2639

ANGELA ALLIK on Raasiku rahvamajas asuvat noortekeskust juhtinud aasta.


ANGELA ALLIKU lapsed ANDRA (7) ja ARGO (2) on sageli emaga noortekeskuses tööl kaasas.

Kui Angela Allik võitis viis aastat tagasi Margit Eeriku lapsepuhkusele minnes rahvamaja juhataja konkursi ja asus sellele kohale aastaks tööle, ei olnud tal Raasiku alevikuga varasemalt eriti sidemeid: „Elan Kalesi külas ja kuigi noortekeskus on Raasikul olnud juba kümme aastat, pole ma ise siin noorena käinud.

Minu elu oli seni olnud Aruküla-keskne, aga lugesin Sõnumitoojast kuulutust, et otsitakse juhatajat. Kandideerisin ja osutusin valituks.“

Töö hingele
Rahvamaja juhataja Helle Vaga meenutab, et tema vedas sel ajal Raasikul näiteringi, kui Angela Allik oli rahvamaja juhataja. Nüüdseks on noortekeskus koostöös rahvamajaga läbi viinud mitmeid ettevõtmisi, näiteks rahvamaja 45. sünnipäeva.

Helle Vaga kiidab, et Angela Allik on noortekeskuse haldamisega aasta jooksul tublilt hakkama saanud: „Noortele on seda kohta väga vaja, mõnel lapsel ei ole pärast kooli kuhugi minna, siin ootavad nad ema-isa.“

Angela Allik on õppinud Viljandi kultuuriakadeemias huvijuhiks. Ta arvab, et töö noortekeskuses on õpitud erialale lähedane: „Mulle meeldib see amet, aga tahaksin teha hoopis rohkem, kui jõuan – plaanid on alati suuremad kui võimalused. Siiski on paljud plaanidest ka teoks saanud. Ühe aastaga jõuab ära teha suhteliselt vähe, pealegi on siin kümne aastaga juurdunud omad traditsioonid.“

Mõnusad pikad päevad
Angela Alliku sõnul käib igapäevaselt noortekeskuses umbes 35 noort, neist kümmekond veedavad seal suurema osa päevast, mõni astub aga vaid korraks läbi, et sõpradega kohtuda.

„Mitmel võivad olla mured koolis või kodus, aga südant nad puistama ei kipu ja neid pinnima ma ei hakka – minu ülesanne on teha neile olemine noortekeskuses võimalikult mugavaks,“ sõnab ta.

Noortekeskus avatakse kell 12 päeval, uksed suletakse kell seitse õhtul. Noored ei taha aga noorsootöötaja sõnul sugugi õhtul lahkuda, sest seal ollakse harjutud olema ja väljas ei oska paljud midagi huvitavat ette võtta – nii jäädaksegi ümber maja ringi kõmpima.

Päevad venivad noortekeskuse juhil pikemaks vahel ka mõne ürituse korraldamise tõttu, aga selle üle ta ei kurda: „Meil on siin Hellega lõbus. Majas on veel muusikakool ning raamatukogu. See on hea, kui neli kultuuriasutust on koos, tekib parem sünergia. Neil hetkedel, kus istume kõik ühe suure laua taga, saab hästi palju plaane paika pandud ja terve hulk asju teha.“

Aeg sisukaks
Angela Allik möönab, et lauamänge võiks noortekeskuses olla rohkem ja arvutid uuemad, kuid ka nii tuleb Raasiku noorte vaba aja sisuka täitmisega toime: „Noortekeskuse külastatavus on aastaga oluliselt suurenenud. Püüan pakkuda ka keskuseväliseid tegevusi ja ühiseid väljasõite. Oleme käinud ujumas, teistel noortekeskustel külas ja sisustanud koolivaheaegu: teinud särgitrükki, klaasimaali, koos kokkamist ja mitmesuguseid võistlusi.“

Materiaalselt poolelt on Angela Allik uhke selle üle, et vaatamata PRIA toetuste mittetähtaegsele laekumisele õnnestus korraldada suvine noortelaager Kloogarannas. Sealsamas toimub ka 26.-31. detsembrini talvise koolivaheaja laager. Seda ei korralda küll Raasiku noortekeskus, kuid laagri üks kasvatajaist on Angela Allik, kes ootab pärast jõule noori aktiivselt aega veetma mitte oma noortekeskusesse, vaid Kloogarannale.

Eelmine artikkelPõles suur lõke
Järgmine artikkelKolga kooli teatritrupp võitis Tähetund 2010 peapreemia