Anija vallavalitsus kinnitas teederemondi hanke

841

Anija valla teid hakatakse remontima mai lõpus või juuni alguses.

Anija valla teid remondivad sel suvel OÜ Üle, mis valiti pindama Härmakosu ja Alavere Eigna teid, ning AS Järva Teed, mis taastab kruusateid ja asfalteerib Kehra linnas valdavalt neid tänavaid, kus olid ÜVK tööd. Kokku kulub selleks vallaeelarvest 150 000 eurot.

Abivallavanem Urmo Sitsi: „Teederemondi puhul oleme pragmaatilised – remondime neid teid, mis kõige hullemas seisus. Raha on täpselt nii palju, kui seda on, ehk siis maht on eelarveliselt paika pandud, rohkem teha ei saa. Oleme teadvustanud, kuid mitte alati suutnud realiseerida kohalike kogukondade ettepanekuid, seda just raha pärast.“

Pindamistöid hakkab tegema odavaim pakkuja OÜ Üle, kes küsis hankes selle eest 20 430 eurot. Vallavalitsus tegi valiku nelja pakkuja seast. Pinnatakse Niidipõllu-Härmakosu teel 420 meetrit ja Alavere Eigna teel 450 meetrit.

Anija valla majandusspetsialist Toomas Reisi sõnab Härmakosu kohta, et külakeskuse tee on asfaltfreesi kattega, eelmise aasta eelarvest jäi selle tee pindamine välja, tänavu tuleb töö kindlasti ära teha. Alavere Eigna tee on paljude firmade raskete suurveokite sagedase liikumise tõttu kehvas seisus ja vajab seetõttu pindamist.

„Firmad pakuvad oma raskeveokitega kohalikele inimestele töökohti, seega nende ettevõtete käekäigu eest tuleb kindlasti hoolitseda.“

Valla kruusateedele pannakse 2200 tonni kruusa. Nendeks töödeks esitati viis pakkumist, mis kõik olid enam vähem samas hinnaklassis, kõige madalam neist AS Järva Teed pakkumine. Vald tasub ettevõttele 21 031,2 eurot.

„Oktoobris oli kokku lepitud kruusateede nimekiri, mida taastatakse. Kus need tööd tehakse, selgub lõplikult pärast greiderdamist. OÜ Üle greiderdab, AS Järva Teed veab kruusa peale. Maht on piiratud, vajadus oleks kümme korda suurem, arvestades olukorda. Reaalsed tööd hakkavad pihta mai lõpus või juuni alguses, kui oleme otsustanud lõplikult, milliseid teid korda teha,“ selgitab abivallavanem.

Kehra linna teede asfalteerimiseks on kavas kulutada ligi 95 000 eurot. Hanke tulemusena tellib vallavalitsus ka selle ASilt Järva Teed. Asfalteerimistööde hankele tuli viis pakkujat, neist kolm olid samas hinnaklassis ASiga Järva Teed, kaks viimast ületasid hanketulemust ligi kahekordse summaga.

Urmo Sitsi tõdeb, et ka asfalteerimiseks on tänavu võimalik kasutada palju vähem raha, kui tegelikult vaja: „Vaatame pakkujaga üle võimalikke mahtusid.
Prioriteetsed on objektid, mis jäid eelmisel aastal ÜVK käigus lõpetamata. Järgmisel nädalal püüame jõuda ASiga Järva Teed lepinguni, siis läheb aega projektide tegemiseks, tööle hakatakse Kehra tänavatel juunis-juulis.“

Eelmine artikkelSoodla külast leiti lahingumoona
Järgmine artikkelKevadtorm pakkus põnevust nii Loksa, Kuusalu, Anija kui Raasiku rahvale