Raasiku valla külaseltsidel poolaastaplaanid selged

1307

Märtsikuus eraldati Raasiku valla eelarvest valla viiele külaseltsile toetusrahad 2011. aasta esimeseks pooleks.

Raasiku valla külade finantseerimiseks on leitud omalaadne mudel: aktiivsetes külades on seltsid, mis saavad elanike vaba aja sisustamiseks vallalt raha vastavalt laekunud tulumaksust ja sõltuvalt asula elanike hulgast.

Vallavalitsus sõlmis tänavused esimesed toetuslepingud külaseltside MTÜdega 3. märtsil, nüüdseks on rahad üle kantud ja plaanid tehtud. Kokku anti küladele isemajandamiseks 2556 eurot, tingimus oli, et neil peab olema moodustatud mittetulundusühing. Eelnevalt tegevuskava esitama ei pidanud, kuludokumendid tuleb vallavalitsusele esitada hiljem, pärast läbiviidud tegevusi ja projekte.

Pikavere ja Mallavere külade vanem, vallavolikogu esimees Kaido Kirsip teatas, et külaselts on 524 euro suuruse toetuse otsustanud suunata jooksvateks kulutusteks küla internetitoale ning jaanipäeva korraldamiseks.

Kiviloo külavanem Eve-Liis Remmelgas sõnas, et 425 eurot kulub põhiliselt külakeskuse arendamisele: „See on üks lõputu auk, kus alati on raha vähe.
Loomulikult korraldame üritusi, nagu ikka. Juba on toimunud vastlapäev, mis oli väga edukas ja rahvarohke. Mais tuleb kevadlaat ja suvel jaanituli.“

Tõhelgi külaselts sai 366 eurot. Küla juht Anu Vaarmets märkis olulisema sündmusena tavaks saanud Harju-Jaani kihelkonnapäeva augusti alguses: „Meil tuleb selle tarbeks raha hoida.“

Härma külaseltsi juht Kristiina Maripuu rääkis, et 568 euroga on kavas korraldada jaanipäev ja jüriööjooks, stabiilselt käiakse õnnitlemas eakaid pensionäre.

Peningi külavanem Guido Trees lausus, et külaselts kavatseb 673 eurost finantseerida külaplatsi korrastamist: „See on renditud korteriühistult, plaanime sinna teha mänguplatsi, haljastusfirmaga on peetud läbirääkimisi. Valla toetusraha eest teeme külas koristustöid ja veame ära prahti.“

Eelmine artikkelKulu põleng
Järgmine artikkelKuusalu laadal oli üle 2500 külastaja