Raasiku vallas lühenevad sügisest perearstijärjekorrad

1424

Lisaks Raasiku perearstile jätkab sügisel Raasiku vallas tööd ka perearsti praegune asendaja.

Käesolevast sügisest peaks nii Aruküla kui Raasiku alevikus pääsema perearsti vastuvõtule kõik soovijad, sest juurde tehakse rohkem vastuvõtuaegu. Raasiku perearst Anna Pristromskaja naaseb lapsepuhkuselt ning tema praegune asendaja Helle Vambola jääb tööle edasi. Ta hakkab toetama Aruküla perearsti Helgi Vainu, võttes esialgse plaani kohaselt Aruküla ambulatooriumis patsiente vastu kaks korda nädalas, ja Raasiku perearsti, võttes patsiente vastu korra nädalas.

Aprillis ilmus Postimehes lugu sellest, et perearstide seltsi ja sotsiaalministeeriumi koostöös valmiva kava järgi on edaspidi plaanis koondada enamik perearste vähemalt nelja kaupa maakondade tõmbekeskustesse. Kava on vabatahtlik ja mõeldud pigem kohtadele, kus ambulatooriumi pidamine ei tasu end enam ära. Seoses sellega toimus eelmise kuu lõpus Raasiku vallamajas perearstiteenust puudutav ümarlaud.

„Arutasime seda küsimust oma valla perearstidega. Nendel on lahendus järjekorra vähendamiseks olemas ja esialgu on nad orienteeritud alevikes jätkamisele ning tõmbekeskustesse Jürisse või Kehrasse minna ei kavatse. Kuna perearstid on Eestis ettevõtjad, siis vallavalitsus nende tegevusse ei sekku, aga kui saame nõuga aidata, oleme valmis kaasa mõtlema ja toetama,“ ütles vallavanem Aare Ets.

Vallavolikogu sotsiaalkomisjon toetas mõtet, et ambulatooriumid jätkavad tegutsemist oma vallas.

Sügisest on kavas algatada kampaania, et kutsuda Raasiku valla kodanikke, kelle perearst on praegu väljaspool valda, registreerima end kohaliku perearsti patsiendiks.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti lahingumoona
Järgmine artikkelKevadtorm pakkus põnevust nii Loksa, Kuusalu, Anija kui Raasiku rahvale