Anija vallavalitsus kinnitas Radix Hoolduse OÜ kaks kuud tagasi, augusti keskel jäätmeveo vedaja leidmiseks korraldatud konkursi võitjaks. Millal hakkavad kehtima uued, senisest madalamad hinnad?

953


Vastab Anija abivallavanem URMO SITSI: „Esmaspäeval otsustas Anija vallavalitsus anda Radix Hoolduse OÜle vallas jäätmeveo ainuõigus. Järgmine samm on jäätmeveo lepingu sõlmimine, mis on ajaliselt pool kuud edasi nihkunud, sest vallavalitsus ja teenusepakkuja on täpsustanud lepingu punkte, mille muutmise vajadus tuleneb juulikuust jõustunud uuest jäätmeseadusest ja soovist täpsustada erinevaid lisateenuseid, mis uue hankega kaasnevad.
Eesmärk on muuta leping selliseks, et kõikide osapoolte õigused ja kohustused oleksid üheselt arusaadavad.

Algselt pidid uued veohinnad hakkama kehtima 1. novembrist. Püüame lepingu sõlmimisega kiirustada, et uued hinnad hakkaksid kehtima tähtaegselt.
Samas ei saa selles olla päris kindel, sest vedajal on ka teatavad kohustused, mis tuleb enne veoteenuse osutama hakkamist täita, näiteks peab võtma uue jäätmeveoloa, sest see on tähtajaline. Ka võtab aega inimestega uute lepingute tegemine või ümbervormistamine, sest võibolla soovitakse näiteks teise mahuga konteinereid. Millal leping sõlmitakse ja hakkavad kehtima uued hinnad, peaks selguma lähipäevil.” 

Eelmine artikkelPõles elumaja katus
Järgmine artikkelKuusalu uued kirikukellad jõudsid kohale