Kehra staadioni renoveerimisprojekt on valmis

1682

Eesti Jalgpalli Liit andis Anija vallavalitsusele üle Kehra staadioni projekti, mille järgi renoveeritakse esialgu jalgpalliväljak ja jooksurajad.

Projekti koostas jalgpalliliidule kuuluv OÜ EJL Ehitusbüroo, Anija vald sai selle tasuta.
„Kuna mõistlik oli korraga projekteerida vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustuse liitumistrassid, tuli nende osade eest tasuda,“ ütles Anija vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis.
Ta rääkis et, vallavalitsus andis ülesande projekteerida staadion, kus saab harrastada jalgpalli ja kergejõustikku: „Jalgpalliväljak peab vastama jalgpalliliidu 2. kategooria nõuetele, et peab saama pidada Eesti meistriliiga mänge. Kergejõustikustaadioni katendid vastatavad rahvusvahelise kergejõustikuföderatsiooni sertifikaadi nõuetele,  aga neli jooksurada  on suuremate võistluste korraldamiseks vähe, kuid kindlasti peaks saama läbi viia maakonna tasemel võistlusi.“
Staadionile tuleb 68x105meetrise mängualaga kunstmurukattega jalgpalliväljak, tartaankattega 400 meetri pikkused jooksurajad, heite- ja hüppealade jaoks vajalikud hoovõtu- ja maandusmiskohad, tribüünide kohad, parkla.
Staadioni suurus renoveerimisega ei muutu, küll aga muutub veidi selle asukoht – staadion nihutatakse maanteele veidi lähemale: „Jõe ja staadioni vahel on üks väga kitsas koht, soovime, et lisaks olemasolevatele kõnniteedele mahuksid sealt läbi ka suusarajad.“
Jalgpalliväljaku ümber tulevad vett läbilaskva kahekihilise tartaankattega jooksurajad. Kaugus- ja kolmikhüppe hoovõturajad pannakse staadioni jõepoolsesse sektorisse, kuhu tulevad veel teivas- ja kõrgushüppe  hoovõturajad. Kose maantee poole jäävad kuulitõuke- ja kettaheitering kaitsevõrguga, kuuli maandumis- ja odaviske hoovõturada.
Staadioni äärde on kavandatud 3 moodultribüüni ja 3 soojakut: 2 riietusruumideks, kolmas kohtunikele ja treeneritele ning inventari hoidmiseks. Parkla on kavandatud staadioni ja pallimänguplatside vahele, sinna tuleb 34 autokohta.
Staadion on kavas piirata 3meetrise traataiaga. Et takistada pallide sattumist vette, kavandatakse jõepoolsesse ossa 7 meetri kõrgused postid, kuhu on võimalik riputada võrgud.
Renoveerimisega ehitatakse staadionile vee- ja kanalisatsioonitorustik ja pannakse valgustus.
„Vaatame projekti üle, kui kõik sobib, saame ehitushanke uue aasta algul välja kuulutada. Kui ilm soosib, saab mullatöödega alustada juba talvel,“ lausus Viljo Leis.
Ta lisas, et on otsustamata, kas teha kunstmuru- ja tartaankatete paigaldamiseks eraldi hange.

Eelmine artikkelRaasiku valla maamaks ei muutu
Järgmine artikkelRaasiku talihooldajad osaliselt selgunud