Anija vallavalitsus andis beebidele nimetunnistused

3662
Nimetunnistuse sai ka pooleaastane MARII OLESK, kes oli seda vastu võtmas koos ema KATRI OLESKI ja isa ANDRUS OLESKIGA. Foto Tuuliki Rohtla

Esimesed nimetunnistused anti kätte kolmapäeval, 26. novembril Kehra rahvamajas toimunud vastuvõtul.

Pärast mitmeaastast pausi korraldas Anija vallavalitsus tänavu kevadel vastuvõtu beebidele ja nende vanematele. Vastuvõtud hakkavad toimuma kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Eelmisel nädalal toimunud beebipeole oli kutsutud koos vanematega 28 last, kohal oli 23 peret, kokku umbes 60 inimest. Kutsuti pered, kes olid kutsete väljasaatmise ajaks lapse sünni registreerinud.
Sel korral vastuvõtule tulnud beebid olid esimesed, kes said vallavalitsuselt nimetunnistuse.
„Kuna sünnitunnistusi enam välja ei anta, mõtlesime, mida neile kinkida. Kuulsime, et Raasiku vallas ja Tallinnas antakse titadele nimetunnistusi, see tundus vahva mõte,“ rääkis Anija valla lastekaitsespetsialist Katre Reilent.
Nimetunnistuse disainis Kehra rahvamaja juhataja Kristiina Oja, need lasti trükikojas trükkida tugevale paberile. Tunnistusel on Leelo Tungla luuletus,  lapse nimi ja sünniaeg, vallavalitsuse pitsat ja vallavanema allkiri.
„Meie mõte oli, et iga laps saaks just oma nimega isikliku tunnistuse ning et see seostuks ka tema  sünnivallaga.  Sel  põhjusel on  nimetunnistuse  kaanel  ka  valla vapp,“ sõnas lastekaitsespetsialist.
Vastuvõtul andis nimetunnistused kätte beebisid ja nende vanemaid tervitanud Anija vallavanem Arvi Karotam. Esinesid Kehra gümnaasiumi ja kunstidekooli õpilased. Söödi torti ja tehti ühispilt, mille vallavalitsus saadab kõigile peredele kingitusena koju.
Tütre Mariiga vastuvõtule kutsutud Katri Olesk ütles, nende pere kõik kolm last on sündinud ajal, mil Anija vallas on beebidega peredele vastuvõtte korraldatud.
„Tore, et tehti rahvamajas, siin on piisavalt ruumi. Kontsert ja vastuvõtt olid toredad, oli soe ja kodune tunne,“ kiitis ta.
Ka nimetunnistusega jäi Katri Olesk rahule: „Kuigi sellega pole otseselt midagi teha, on siiski üliarmas, et lapse sünni kohta on üks paber mälestuseks.“
Kes vastuvõtul ei käinud, saavad laste nimetunnistuse kätte vallamajast.