Kuusalu vald paneb uute kodanike vahel loosi Egiptuse reisi

1628

Kuusalu vallakodaniku kampaania peatoetaja on reisifirma Novatours.

Kuusalu vallavanem saadab teist aastat järjest tuhatkond kirja neile maa- ja majaomanikele, kel on kinnisvara Kuusalu vallas, kuid ei ole end registreerinud valla elanike registris.
Kõik, kes registreerivad end Kuusalu valla elanikuks enne 31. detsembrit 2014, saavad tänutäheks valida kingituse: kas õhtusöök kahele Kolga-Aabla restoranis MerMer, Sõnumitooja aastatellimuse või pääsu kahele Kuusalu ujulasse 6 kuu vältel kord nädalas. Nende kinkide eest tasutakse vallaeelarvest.
Peaauhind on puhkusereis kahele Egiptusesse koos ööbimisega „kõik hinnas“ majutusega viietärni hotellis. Loositava reisiga toetab valda Eesti reisifirma Novatours.
Vallavanem Urmas Kirtsi: „Kingituse saavad ja peaauhinna loosis osalevad vaid need, kes ei ole vallakodaniku kampaania väljakuulutamiseni Kuusalu valla elanike registris ja registreerivad end Kuusalu valda enne 31. detsembrit. Nende tulumaks hakkab uuest aastast laekuma Kuusalu vallale. Vallakodaniku kampaania põhieesmärk on suurendada Kuusalu valla tulubaasi.“
Vallavanem ütles, et eelmisel aastal tuli vallavalitsusele ligi tuhande väljasaadetud kirja peale 40 vastust, 30st vastanust said Kuusalu valla kodanikud: „Tulemus oli 3 protsenti, mis on väga hea. Uute vallakodanike seas on märkimisväärse sissetulekuga inimesi ning sel aastal on üksikisiku tulumaksu laekunud 8 protsenti rohkem kui eelmisel aastal. 2014. aasta eelarvesse kavandasime tulumaksutõusu vähem – 2,5 protsenti.“
Uutele kodanikele mõeldud kingituste kohta sõnas ta, et tänavu jäeti eelmise aasta kolm populaarsemat, mullu oli kingitusi rohkem. Ent uute vallakodanike seas oli möödunud aastal vallavanema sõnul neidki, kes ei tahtnudki kingitust, üks palus näiteks, et külasse pandaks tänavavalgustuslamp. Oli ka inimesi, kes vastasid, et tuleks Kuusalu valla elanikuks, aga Lahemaa piirangute tõttu ei saa kinnistule elumaja ehitada.
Maa- ja majaomanikele saadetavas kirjas on ka lubadus, et soovi korral hoiab vald tee nende hooneteni talvel sõidetavana.
Kuusalu valla kodanikuks registreerimine on tehtud lihtsaks, valla kodulehel on link „Registreeru Kuusalu valla kodanikuks“.
OÜ Novatours tegevjuht ja juhatuse liige Andree Uustal ütles, et initsiatiiv reisi loosimiseks tuli Kuusalu vallalt: „Valla elanikuna otsustasin nõu ja jõuga oma kodukoha toimetusi toetada.  Kui maksud laekuvad ikka sinna, kus inimesed reaalselt elavad, saab oma ümbritsevat  keskkonda parandada ja hoida ka kohalikke väärtusi.“
Ta lisas, et Novatoursi reise on loositud elanike registreemiskampaaniatel üle Eesti ka varasematel aastatel: „Kui tavapärased üleskutsed registreerida end valla elanikuks ei pruugi saada küllaldast tähelepanu, siis sellised erikampaaniad toovad elavamat osalust. Iga vald peaks mõtlema muidugi ise, kuidas oma valla elanike registrit suurendada ja pealinna registreerimismahitustega rinda pista.“

Eelmine artikkelAnija vallavalitsus andis beebidele nimetunnistused
Järgmine artikkelKELLY KRUUSMANN: „Joonistamine aitab mõelda.“