Anija vallas oli nädala jooksul 3 lastelaagrit

1509

Voosel oli ellujäämislaager, Alaveres 4H piirkonna kokkusaamine ning Kehras tervislike eluviise tutvustav noortelaager.

Alaveres Taku talus olid 24.-25. augustil 4H noorteliikumise Harju- ja Järvamaa piirkonna suvelaagris 37 Anija ja Kose valla, Saue ning Jäneda noort koos kuue juhendajaga. Kahepäevase laagri jooksul õppisid 8-17aastased noored tegema talutöid: valmistasid õunamahla, puhastasid jänesepuure, korjasid kanalas mune. Peale selle ehitati lõkkeplats.
„Õunamahla said noored teha algusest lõpuni: korjasid koos õunu, pesid need, purustasid, pressisid mahlapressiga mahla ja villisid pudelisse,“ jutustas Taku talu perenaine, Alavere 4H noorterühma juhendaja Kätlin Takk.
Laagrikavas olid ka tutvumis- ja spordimängud, playbox, öökino. Ööbiti telkides. Oli võimalus ratsutada. Rooküla-Nõmbra matkarajal õpetati suurematele , kuidas metsas ellu jääda ning käidi matkal, väiksematele tehti maalimise õpituba.
„Kehra ja Alavere 4H noored on varem ühisüritusi teinud, teistega kohtusime esimest korda. Lapsed hakkasid omavahel kohe suhtlema ning aitasid vastastikku üksteist. Kõik jäid väga rahule ja pakuti, et järgmisel aastal võiks suvelaagri teha samas kohas,“ lausus Kätlin Takk.
Kehras oli möödunud nädalal viiepäevane laager, kus osalesid Kehra ja Iisaku gümnaasiumi ning Kohtla-Järve Tammiku põhikooli noored. Rahastas sihtasutuse Archimedes noorteagentuur. Projekti „Kvaliteetsem elu: tervis ja sport“ kirjutasid Iisaku kooli noored. Esimene viiepäevane ühislaager oli juunis Iisakul. Kehra laagris õpiti oskusi tervislikust toitumisest ja liikumisest. Kuna pooled osalenud olid vene noored, praktiseeriti ka keeleoskust.
Laagri Kehra-poolse juhi Piret Urmeti sõnul olid kavas töötoad, mängud, spordivõistlused: „Näiteks õppisime tegema terviklikke snäkke. Olid ka füüsilised tegevused, treeningud.“
Laagri tegevused toimusid Kehra koolis, spordihoones, noortekeskuses, Aegviidus, palju oldi õues. Ida-Virumaa noored ööbisid Kehra koguduses.
Voosel oli eelmisel nädalal kahepäevane metsalaager Anija valla 10-14aastastele noortele. Osales 14 last, rahastas alaealiste asjade komisjon. Anija valla noorsootööspetsialisti Tuuliki Rohtla sõnul suunas ühe noore laagrisse alaealiste asjade komisjon, ülejäänud soovisid ise osaleda. Laagrit korraldas isamaalise kasvatuse ning seiklus-kasvatusürituste korraldamisega tegelev MTÜ Tore Aeg eesotsas päästeametis töötava Toomas Kutsariga.
Laager oli Voose karjääris, ööbiti kahes suures telgis. Õpetati, kuidas katelokiga süüa valmistada, lõket teha ja palju muud. Tehti meeskonnatöömänge,  olid paintpalli võistlused, käidi matkal.

Eelmine artikkelAHRENSI mälestusmärk ootab pronksi valamist
Järgmine artikkelSoovime Loksa linnaga sisulisi ja avatud läbirääkimisi