Anija vallas jätkavad talvist lumelükkamist samad ettevõtted

1852

Vallavalitsuse korraldatud hankega jätkavad talvist teehooldust külades Koplimäe Agro ja Alvar MÜ, Kehra lumelükkajana jätkab tõenäoliselt OÜ Katkera.

Kuna tänavu lõppevad Anija valla kohalike teede talihooldustööde kolmeaastased lepingud, korraldas vallavalitsus uue riigihanke, et leida lumelükkajad järgmiseks kolmeks talveks. Alavere piirkonnas, Pikva, Voose, Lükati külas teeb ka järgmised kolm aastat talvist teedehooldust tulundusühing Alvar MÜ endise hinnaga 49,50 eurot ühe töötunni eest ning Anija piirkonnas ja Linnakse ja Piibe maantee äärsetes külades osaühing Koplimäe Agro. Ka nemad jätkavad lumelükkamist endise hinnaga ehk 49,45 eurot tunnis. Anija piirkonnas rohkem pakkumisi ei tehtud, Alavere piirkonnas osales hankes veel osaühing Üle, kuid nende hinnapakkumine oli kallim.
Kehra linnas, Lehtmetsa ja Ülejõe küla teede talihoolduseks pakkumisi ei tehtud. Seetõttu korraldas vallavalitsus uue, väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse ehk küsis ise pakkumist kolmelt ettevõttelt, kel on olemas lumelükkamiseks vajalik tehnika ja selle töö kogemus. Tähtajaks 26. oktoobriks tegi neist ainsana pakkumise OÜ Katkera, kes hoolitses Kehra ja kahe küla teede eest ka eelmistel talvedel.
„Suure tõenäosusega sõlmime nendega lepingu. Kindel on see, et kvaliteedis me järeleandmisi teha ei saa. Seadusega on paika pandud iga teetaseme hooldusnõuded,” ütles vallavalitsuse majandusspetsialist Toomas Reisi.
Kui palju kulub teede lahtilükkamiseks raha, sõltub talvest. Kõigil masinatel on peal GPS-seadmed, mille abil on võimalik nende liikumist jälgida 24 tundi ööpäevas.
Majandusspetsialist paneb erateede omanikele südamele: „Kui soovite, et teie kodutee lükatakse talvel lahti, vaadake üle, et teeäärsed oleksid võsast puhtad.”
Teeääred tuleks võsast puhastada vähemalt 1 meetri laiuselt ning 3,5 meetri kõrguselt. Muidu võib juhtuda, et traktor ei pääse läbi ning tee jääb lumest puhtaks lükkamata. Kui tee äär on võsast puhas, tuleks üle vaadata, et puuoksad ei ulatuks teele või poleks ohtu, et need murduvad lume raskuse all.
„Kui tee on võsastunud ning on oht, et oksad võivad masinat lõhkuda, on õigus seal lumelükkamisest keelduda,” ütles Toomas Reisi.
Lund lükatakse külades sissesõiduteeni nende majapidamiste juurde, mille elanikud on rahvastikuregistri järgi Anija valla elanikud.

Eelmine artikkelAnija vallavolikogu taotleb aiamaade jaoks maad munitsipaalomandisse
Järgmine artikkelAnija volikogu kinnitas tänavakaubanduse müügipiletite hinnad