Anija volikogu kinnitas tänavakaubanduse müügipiletite hinnad

1339

Müügipilet tuleb osta Anija vallas tööstus- ja toidukaupade, istikute ja käsitööga kauplemiseks ning toitlustamiseks ning teenuste pakkumiseks.

Volikogu kehtestas neljapäeval, 29. oktoobril valla territooriumil tänavakaubanduse ja avalikel üritustel kauplemisel müügipiletite hinnad. Eelmine kord kehtis 2008. aastast, vahepeal olid tasud eurodesse ümber arvestatud.
Müügipiletite hinnad kehtivad, kui kaubandustegevust korraldavad vallavalitsus või allasutused, väljaarvatud heategevuslikud ning laste ettevõtlikkust arendavad üritused.
„Tänavakaubanduse alal korraldab tegevust ainult vallavalitsus, kaubandustegevusega avalikke üritusi vahel ka allasutused, kuid ka nemad peavad selleks taotlema vallavalitsuse luba,“ sõnas ehitusspetsialist Viljo Leis.
Tööstuskaupadega kauplemisel ning toitlustamisel ja teenuste pakkumisel maksab müügipilet 10 eurot, toidukaupade, sealhulgas aiasaadustega kauplemisel ning istikute ja käsitöö müügi puhul tuleb osta 3eurone müügipilet. Võrreldes varasema korraga on välja jäetud elusloomadega kauplemise tasu. Müügipileteid väljastab vallavalitsus.
Volikogu liige Kaarel Aruste tegi ettepaneku lubada omatehtud käsitööd ning istikuid müüa tasuta. Selle poolt oli 4, vastu 8 volikogu liiget, 2 jäi erapooletuks. Ka Kaarel Aruste teine ettepanek, lubada Anija valla tänavakaubanduse alal ja avalikel üritustel tasuta kaubelda ainult käsitööga, ei leidnud piisavalt toetajaid.
Volikogu liige Jüri Lillsoo arvas, et kauplemissoodustusi võiks teha rahvastikuregistri andmetel Anija valda sissekirjutatud inimestele. Sama meelt oli ka Ene Kerb. Urmo Sitsi märkis, et seda võimalust on vallavalitsuses aastate eest arutatud, kuid siis leiti, et nii võib tekitada olukord, kus kaupa hakatakse müüma kellegi teise nime all. Volikogu määruses on öeldud: vallavalitsusel on õigus põhjendatud juhtudel teha müügipileti hinna soodustusi.

Eelmine artikkelAnija vallas jätkavad talvist lumelükkamist samad ettevõtted
Järgmine artikkelAruküla SK alustas käsipalli meistrivõistluste uut vooru võidukalt