Anija vallamaja remontija sai viivistrahvi

2186

Viivistrahvi suurus on 3869 eurot.

Anija vallavalitsus otsustas vallamaja fassaadi remontinud Baumann Ehituse OÜ suhtes rakendada viivistrahvi, sest ettevõte ei täitnud ehitustöödel oma lepingulisi kohustusi. Osaühingu ja vallavalitsuse vahel sõlmitud töölepingu järgi pidid ehitustööd lõppema 30. septembriks, kuid selleks ajaks olid lõpetamata fassaaditööd, välja ehitamata invatee, paigaldamata varikatus, trepikäsipuud ning tegemata koristustööd.

Anija abivallavanema Urmo Sitsi sõnul venis tööde lõpp peaaegu kaks kuud ning ehitustööde lõppemiseks saab lugeda alles 21. novembrit: „Ehituse venimise põhjuste kohta oskab täpsemaid selgitusi anda ilmselt ehitaja, kuid meile teadaolevalt olid kaks suuremat põhjust probleemid materjalide tarnimisel ning liiga madal hinnapakkumine, mis ei võimaldanud kasutada suuremat hulka tööjõudu.“

Viivistrahv, mida vallavalitsus Baumann Ehituselt nõudis, on koos käibemaksuga 84,11 eurot päevas. Kuigi ehitustööd lõppesid tähtajast 52 päeva hiljem, otsustas vallavalitsus määrata viiviseperioodiks 46 päeva, kuna ettevõttele lubati viivist rakendada alates 7. oktoobrist. Trahvi kogusumma on seega 3869,06 eurot.

Abivallavanema sõnul on ehitaja viivisenõude aktsepteerinud ning trahvisumma arvestati maha viimasest osamaksest, mis ehitusettevõttele tehtud töö eest tasuti.

Suve algul Anija vallavalitsuse korraldatud riigihanke konkursile vallamaja fassaadi renoveerimiseks esitati 9 pakkumust, millest kvalifitseerus 7. Parimaks tunnistatud Baumann Ehituse OÜ ja OÜ Henniger ühispakkumus oli koos käibemaksuga 84 114 eurot. Selle raha eest soojustati ning viimistleti vallamaja välisfassaad, uuendati sissepääsu  trepp,  invapandused.

Viivistrahvi rakendas vallavalitsus kaks aastat tagasi ka Anija vallamaja seest rekonstrueerinud ASi EG Ehitus suhtes, kes samuti ei jõudnud ehitustöid lõpetada õigeaegselt.

Eelmine artikkelAruküla noored olid edukad Harju koolidevahelisel rahvastepalli MV-l
Järgmine artikkelAnija uus vallavanem on ARVI KAROTAM