Anija vallamaja esimene korrus sai valmis

890

Sotsiaalosakond ja kantselei kolivad selle aasta sees.

Möödunud nädalal andis ehitaja Matriks-PR OÜ Anija vallavalitsusele üle vallamaja, Kreutzwaldi 6 hoone esimese korruse. Ehitati välja esimese korruse ventilatsioonisüsteemid, välja arvatud tulevase raamatukogu poolne osa. Ühendati kõigi korruste ventilatsioonitorustikud. Vahetati välja kõik aknad.
Renoveeriti sotsiaaltöötajate tulevased tööruumid. Järgmisse aastasse jääb fassaadi kordategemine ning raamatukogu ruumide remont.

Abivallavanem Urmo Sitsi selgitas: „Fassaad oli kavas remontida küll käesoleval aastal, kuid olulisem oli korda teha õueala ning teed, seetõttu lükkasime järgmisse aastasse.“

Selle nädala sees peaksid esimese korruse tööruumidesse kolima sotsiaalosakonna ametnikud. Praegu on nad maja teise korruse avariipindadel ehk volikogu saalis ja majandustoas. Aasta lõpuks peaks selge olema, kus hakkab paiknema kantselei. Kavas on seegi viia esimesele korrusele ning seada sisse seal ka väike arvutinurk, kus inimesed saaksid teha vajalikke toiminguid.

„Tegu ei ole avaliku internetipunktiga. See on tarvis, et inimesed saaksid teha kiiresti üksikuid vajalikke toiminguid nagu näiteks pangaülekanne,“ ütles abivallavanem.

Kantselei hakkab paiknema endistes politseiruumides. Politsei asub praegu maja teises küljes, kuid kolib tulevikus päästekomando majja. Järgmisel aastal, kui Kehra gümnaasium on kolinud remonditud koolimajja ja noortekeskus endisesse vallamajja, tuleb noortekeskuse asemele raamatukogu.

Vallamaja esimese korruse remont algas juulikuus. Remondi tähtaeg oli oktoobri lõpus, kuid ehitaja ei jõudnud tähtajaks valmis. Vallavalitsus andis kahenädalase ajapikenduse, ületatud aja eest maksab ehitaja leppetrahvi.

Töö kvaliteediga jäi Urmo Sitsi rahule: „Tähtaja ületamine on üsna tavaline, ettevõtetel on raske tööjõu leidmisega. Remont on aga paremini tehtud kui kahel ülemisel korrusel, mis renoveeriti möödunud aastal.“

Ehitus maksis 154 502,64 eurot koos käibemaksuga.