Sotsiaalvõrgustikud pole meedia?

623

Suhtlusportaali Facebook külastamine on kujunenud nooremate põlvkondade seas igapäevaseks tegevuseks. Vähem või rohkem avaldavad Facebookis infot kõik selle kasutajad. Paraku ei tehta seda alati läbimõeldult ning teavet ei avaldata vaid enda kohta.

Möödunud nädalal tekitas Kuusalu vallas poleemikat abipalve, mille vallaelanik suhtlusportaali riputas. Ta soovis muretseda elektrita elavale naabriprouale soojakut. Abipalve levis kulutulena – mõne tunniga oli seda jaganud ligi 4000 Facebooki kasutajat, näinud kindlasti rohkemadki.

Mõni kommenteerija kahtlustas abistajaid pettuses, mõni kirus valda, lubati teatada ka erinevatesse meediakanalitesse. Abipalve autor tunnistas, et asi väljus kontrolli alt, ning võttis abipalve maha. Ta tõdes ka, et naabriproua, kellele ta soojakut otsis, polnud abipalvest teadlik. Nii vallavalitsus kui naabrid muretsesid, et vanamemme minnakse koju tülitama, memm aga ei taha tähelepanu. Abipalve koostajad sõnasid mitu korda: me ei taha meediat asjasse segada.

Ei tasu unustada, et ka sotsiaalvõrgustikud on osa meediast. Kes ei mõtle hoolega läbi, kellele ja mida internetis avaldab, võib põhjustada palju peavalu nii endale kui teistele. Ka siis kui kavatsused on head.