Anija vallavolikogu möödunud nädalal toimunud istungil ütles volikogu esimees Jaanus Kalev, et Alavere piirkonna elanikud on küsinud, mis toimub Anija valla teedega.
„Kui naabervaldade teed olid siledad juba aprillikuus, siis Alaveres pole greiderit seni käinud, teedel on suured augud,“ tõdes Jaanus Kalev.
Vallavanem Riivo Noor nõustus kriitikaga ja vabandas Alavere kandi inimeste ees, sest pole normaalne, et maikuu teises pooles on osa teid veel greiderdamata. Ta märkis, et mujal on vallateed hööveldatud, Alavere, Voose ja osaliselt Pillapalu teedel veel mitte, greiderdamine on takerdunud vihmaste ilmadega taha.
Maa- ja teespetsialist Mait Paasik ütles Sõnumitoojale, et kruusateede hööveldamine on veninud, sest algas liiga hilja, alles maikuus.
„Alustada oleks tulnud nädal varem, kuid teehooldaja teatas, et neil on greider remondis. Kui see korda saadi, alustati Anija piirkonna teedel, umbes pool valla teedest jõuti greiderdada, siis tulid sajused ilmad, vihmaga hööveldada ei saa,“ rääkis ta.
Valla kruusateed on Mait Paasiku sõnul tänavu kevadel erinevas seisukorras, kuigi tema hinnangul mitte nii hullud kui olid eelmisel aastal pärast lumevaest talve. Ta lausus, et elanikud pole väga palju nurisenud, aga vallaametnikel on tulnud ka pahastele kõnedele vastata: „Inimeste soovid on seinast seina. Üks mees helistas hoopis, et tema maja ees tuleks jätta 200 meetrit greiderdamata, muidu hakatakse seal kihutama. Täpselt samamoodi küsib üks, et miks ei ole tolmutõrjet veel tehtud, teine seda, miks me seda üldse teeme.“
Maa- ja teespetsialist avaldas lootust, et käesoleva nädala lõpuks saavad kõik kruusateed hööveldatud ning seejärel on kavas külateedel elamute juures teha ka tolmutõrjet. Tolmutõrje on valla teedel üldjuhul üks kord aastas.
2019. aastal valiti Anija valla suvise teehoolduse tegijaks kolmeks hooajaks AS Eesti Teed – kruusateid hööveldama, teedele materjali peale vedama ja tolmutõrjet tegema. Möödunud sügisel müüs riik Eesti Teed OÜle Verston Holding.
„Eelmisel aastal läks teehooldus paremini. Kui kõik sujuks, kuluks vallateede greiderdamisele kümme päeva. Nüüd on firma suurem, suuremad objektid töös ja väiksematesse kohtadesse jõutakse hiljem,“ tõdes Mait Paasik.
Vallavalitsuse ja ettevõtja vahelisel lepingus on kirjas, et teed tuleb hööveldada hooaja jooksul kaks korda, kevadel ja sügisel, kuupäevalist tähtaega ei ole. Vallavanem märkis, kui tänavu tehakse uus hange järgmisteks aastateks teehooldaja leidmiseks, tuleb tööde ajagraafik lepingusse täpsemalt kirja panna.